فروش تجهیزات ایرانی میکروالکترونیک به ناسا و ام ای تی

به گزارش خبرنگار خبرآنی، دکتر نیما ارجمندی در نشست فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری میکروالکترونیک که امروز در اندیشکده نانو و صنعت برگزار شد، با اشاره به راه اندازی مرکز ملی پیشران طراحی تراشه گفت: این مرکز با هدف رفع مشکلات در طراحی ریزتراشه ها ایجاد شده و یک زیر ساخت ملی و فرادانشگاهی است و در انحصار یک استاد و یا یک دانشگاه نیست. همه می توانند در کشور از این مرکز استفاده کنند.

معاون برنامه ملی میکروالکترونیک افزود: در این مرکز زیرساخت های لازم برای طراحی تراشه (نرم افزار و سخت افزار) وجود دارد و کمک می شود که طراحی ریزتراشه ها انجام و محصول نهایی تست شود.

ارجمندی تاکید کرد: اینطور نیست که بازار ریزتراشه ها در کشور در انحصار کسی باشد، مثلا چندین شرکت داریم که کار سیلیکون انجام می دهند و صادرات هم دارند و یا حوزه تجهیزات نیز شرکت هایی وجود دارند که با حمایت ستاد نانو کار را شروع کرده و محصولاتی را توسعه داده اند و الان به شرکت های بزرگی تبدیل شده اند.

وی با اشاره به موفقیت این شرکت ها در حوزه صادرات گفت: برخی شرکت های حوزه میکروالکترونیک موفق به صادرات تجهیزات و افزارهای میکروالکترونیک به ناسا و MIT شده اند و حتی برخی شرکت ها ۱۵ دفتر در دنیا دارند ‌و صادرات خوبی هم دارند.

معاون برنامه ملی میکروالکترونیک با بیان اینکه ما در این حوزه احتیاج به همگرایی داریم، گفت: میکروالکترونیک در کشور مهجور مانده است و در این حوزه باید قبول کنیم که هیچ کسی نمی تواند صاحب آن باشد چرا که این حوزه یک صنعت بزرگ است و هر کدام از ما باید در توسعه بخشی از آن نقش آفرینی کنیم. مثل کسی که در صنعت ساختمان نمی تواند بگوید این صنعت در دستان من است. بنابرین در این حوزه هرکس باید یک گوشه کار را بگیرد

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.