دستگیری کلاهبرداری که با چک جعلی "دام" می‌خرید

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری خبرآنی، سرهنگ ضرغام آذین معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری در روستاهای تابعه استان زنجان و بنا به حساسیت موضوع بلافصله کارآگاهان عملیات ویژه پلس آگاهی رسیدگی این پرونده را در دستور کاری خود قرار دادند.

وی افزود: طبق تحقیقات انجام شده کلاهبردار با پرداخت اندک مبلغی به عنوان بیعانه، با ارائه چک های مسروقه و جعلی حقیقی و حقوقی (شرکت های کاغذی و سوری) از دامداران و روستائیان اقدام به خرید دام از جمله گوساله با وزن بالا می کرد.

معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا گفت: با بهره گیری از تجربیات کارآگاهان در بررسی های میدانی مشخص شد فرد میانسالی با استفاده از جعل عنوان که خود را دامدار معرفی کرده و با استفاده از چندین خط تلفن همراه بدون اصالت  و با چرب زبانی و رفتارهای متقلبانه اقدام به جلب اعتماد دامداران می کرده است.

وی با بیان اینکه این کلاهبردار حرفه ای با استفاده از چکهایی که بیشتر به نام شرکت های کاغذی و سوری بوده اقدام به اخاذی می کرد، تصریح کرد: در نهایت با اقدامات فنی و بهره گیری از تمام ظرفیتهای پلیس آگاهی ضمن شناسایی هویت متهم که سابقه دار بود، وی در مخفیگاه خود طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در تهران دستگیر شد.

سرهنگ "آذین" با اشاره به کشف تعدادی سیم کارت و تصاویر 40 فقره چک های سفید امضا از گوشی متهم، خاطرنشان کرد: متهم ضمن انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی های انجام شده به کار خود اعتراف و گفت قربانیان خود را از طریق سایت دیوار به دام انداخته است.

وی عنوان کرد: در این خصوص 6 نفر دامدار و مال باخته شناسایی شده که از این تعداد تاکنون 4 نفر مالباخته که ارزش تقریبی دام های بفروش رسیده آنها بالغ بر 50 میلیارد ریال بوده است شناسایی و مال باختگان احتمالی دیگر از طریق اقدامات فنی کماکان در دستور کار می باشد.

این مقام انتظامی همچنین گفت: با توجه به اینکه در بررسی فنی از گوشی های متهم، مستنداتی دال برکلاهبرداری در سطح کلان از دیگر استانها در قالب خرید لوازم خانگی نیز موجود بوده مراتب به سایر استان ها نیز اعلام شده تا در صورت وجود وقوعات مشابه هماهنگی لازم در راستای کشف احتمالی اقدامات مجرمانه دیگر صورت پذیرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها :

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.