محل تبلیغات شما

وحیدی: مردم حتما دوز سوم واکسن را تزریق کنند/ محدودیت‌های کرونایی قابل بازگشت است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور در سی و دومین نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه خطر شیوع امیکرون با توجه به قدرت سرایت‌پذیری بالا بسیار جدی است؛ گفت: برای کنترل و مهار این سویه جدید نیازمند رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی به صورت استفاده از ماسک و تقویت روند تزریق دز دوم و در گام بعدی دز سوم هستیم.

وی با بیان اینکه کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند زمینه را برای ابتلا و به تبع آن بستری بیشتر بیماری در کشور منجر گردد از عموم مردم عزیز کشور خواست به‌شدت مراقبت‌های بهداشتی را در نظر داشته باشند و اجازه ندهند بیماری در کشور اوج گیرد.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در فرایند مراحل پنج‌گانه طرح هوشمندسازی محدودیت‌ها قرار داریم؛ خاطرنشان کرد: اجرای موفق طرح هوشمندسازی محدودیت‌ها به همراهی و عدم عادی‌انگاری بیماری از سوی مردم نیاز دارد و برای همین همه مراکز از جمله تالارها، رستوران‌ها، حمل و نقل عمومی، مراکز اداری و آموزشی جملگی باید اصول بهداشتی را رعایت کامل کنند.

وحیدی اضافه کرد: یکی از کارهایی که باید به فوریت برای کنترل و مهار سویه امیکرون اتفاق افتد؛ تسریع در روند واکسیناسیون است و طبق آخرین آمارها میزان تزریق دز سوم واکسن در کشور حدود 17 درصد است که بایستی این آمار ارتقا یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه برنامه‌های فوق العاده در مدارس که امکان تجمع و دورهمی است؛ در شرایط کنونی برگزار نشود؛ گفت: کلاس‌های درس به خاطر جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می‌شود.

موضوع نظارت بر سفرهای خارجی از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: باید افرادی که وارد کشور می‌شوند تاییدیه‌های لازم بهداشتی نظیر تزریق دو دز واکسن و پی‌سی‌آر منفی بهمراه داشته باشند.

وحیدی در این خصوص گفت: وزارت بهداشت و هلال احمر نظارت‌های لازم را در این زمینه بعمل خواهند آورد.

وی تصریح کرد: دستورکار دیگر نشست امروز قرارگاه نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مترو بود و در این خصوص تاکید شد که نظارت‌های لازم از سوی عوامل شهرداری به لحاظ تزریق دو دز واکسن و استفاده از ماسک را داشته باشند.

وزیر کشور اضافه کرد: مقرر شد که سامانه فروش بلیط مترو با سامانه وزارت بهداشت برای مشخص شدن وضعیت تزریق واکسن مسافران مترو لینک شود.

وحیدی درخصوص افزایش شهرهای نارنجی  و احتمال اعمال محدودیت‌ها هم گفت: در حال حاضر فقط یک شهر نارنجی در کشور وجود دارد اما در صورت شیوع بیماری و افزایش تعداد شهرهای قرمز، محدودیت‌ها قابل بازگشت است و برای همین از مردم عزیز درخواست رعایت کامل اصول بهداشتی برای کنترل مطلوب شرایط بیماری در کشور داریم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.