محل تبلیغات شما

نماینده مجلس: افغانستان حق‌آبه هیرمند را به درستی نمی‌دهد/ مردم زابل مهاجرت را آغاز کرده‌اند‌

تسنیم: نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حل معضل بی‌آبی منطقه سیستان نیازمند نسخه دائمی و پایدار است، گفت:‌ نمی‌توان به ورود مقطعی آب از سوی افغانستان دل خوش کرد.

حبیب‌الله دهمرده اظهار داشت: حل معضل بی‌آبی منطقه سیستان نیازمند نسخه دائمی و پایدار است و نمی‌توان به ورود مقطعی آب از سوی کشور افغانستان دل خوش کرد چرا که همین حق‌آبه حداقلی هم به درستی به سوی ایران رهاسازی نمی‌شود.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی افزود: بی‌آبی در دو دهه اخیر امان مردم سیستان را بریده و موجب شده بخش قابل توجهی از مردم منطقه به دیگر نقاط مهاجرت کنند که این موضوع معضلات متعددی ایجاد خواهد کرد و بخشی از حاشیه‌نشینی دیگر شهرهای استان نیز ناشی از بیکاری و ناچاری مردم سیستان به مهاجرت به مناطق حاشیه‌ای است.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌هایی از جمله انتقال آب دریای عمان و تامین آب از طریق حفر چاه‌های ژرف از جمله طرح‌های پایداری است که دولت باید با اولویت برای تامین آب منطقه سیستان دنبال کند و روند چنین پروژه‌هایی با دلخوشی‌های مقطعی از جمله ورود آب از سوی افغانستان، نباید کند شود.

دهمرده تصریح کرد: منطقه سیستان تنگه احد ایران اسلامی است و در این راستا دولت باید توجه ویژه‌ای به حل معضلات متعدد مردم این خطه از جمله بی‌آبی و خشکسالی، معضل جدی نبود اشتغال و بیکاری و مشکلات زیست محیطی از جمله پراکنده شدن ریزگردها داشته باشد.

منبع : عصر ایران

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.