محل تبلیغات شما

افزایش 3 میلیون تومانی کارانه پرستاران با اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر محمد میرزابیگی در مراسم افتتاحیه همایش روسای هیئت‌مدیره‌ها و مدیران پرستاری سراسر کشور درباره قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری دو دستاورد مبارک برای پرستاران خواهد داشت؛ یکی بحث هویت و منزلت حرفه‌ای و دیگری معیشت پرستاران است.

نحوه محاسبه تعرفه پرستاری

وی افزود: خدمات پرستاری با اجرای این قانون احصا می‌شود و برای این خدمات "کا"ی حرفه پرستاری تعریف و بر اساس کا، ارزش نسبی خدمات محاسبه می‌شود.

میرزابیگی ادامه داد: بر اساس تعرفه پرستاری، کارانه‌های پرستاران تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد و از تعرفه پرستاری تبعیت می‌کند. پیش از این گاهاً کارانه کمی به صورت سلیقه‌ای و با مبانی غیرمشخص به پرستاران می‌دادند که این رقم در دوران کرونا کاهش نیز یافت و به یک‌سوم دوران قبل از کرونا رسید.

ثبت خدمات پرستاری در HIS بیمارستان

وی با بیان این‌که ثبت خدمات پرستاری در HIS بیمارستان با اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری انجام می‌شود، تصریح کرد: مهر نظام پرستاری در این خدمات درج می‌شود و مسئولیت انجام کار برعهده پرستار قرار می‌گیرد که این مسئله هویت‌ حرفه پرستاری است.

افزایش 3 میلیون تومانی کارانه پرستاران

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: از محل تعرفه پرستاری عددی به کارانه پرستاران اضافه می‌شود و این عدد ارتباطی با اضافه کار و حقوق ندارد و حداقل به طور میانگین 3 میلیون تومان با اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به کارانه فعلی پرستاران اضافه می‌شود.

وی با بیان این‌که برخی از تاخیر در پرداختی‌ها گاهی ناشی از کمبود درآمدها یا کج‌سلیقگی مدیران است؛ خاطرنشان کرد: در کشور در برخی مراکز حتی تا یک‌سال نیز تأخیر در پرداخت وجود دارد که پذیرفته‌شده نیست اما تأخیر تا سه ماه پذیرفته‌شده است زیرا باید خدمات ثبت و محاسبه شود و بیمه نظارت کند که برای این اقدامات سه ماه زمان کفایت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: پرستاران از ابتدای دی‌ماه بر مبنای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری کارانه را دریافت خواهند کرد و احتمالاً تا سه ماه آینده کارانه دی‌ماه پرداخت شود که این کارانه بر اساس قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پرداخت خواهد شد.

تخصیص 12 هزار میلیارد تومان بودجه برای تبدیل وضعیت مدافعان سلامت

میرزابیگی اعلام کرد: اعتبار مورد تصویب کمیسیون تلفیق بودجه برای تبدیل وضعیت مدافعان سلامت با اولویت پرستاران در سال آینده 12 هزار میلیارد تومان است و تعدادی از نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.