محل تبلیغات شما

گشت‌ مشترک جنگنده‌های روسی و سوری، اسرائیل را نگران کرده است

یک رسانه عبری از نگرانی شدید صهیونیست‌ها نسبت به گشت‌زنی مشترک دوشنبه جنگنده‌های روسیه و سوریه در بلندی‌های اشغالی جولان پرده برداشت.

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری زبان "یدیعوت آحارونوت" فاش کرد که گشت‌زنی مشترک دوشنبه جنگنده‌های روسیه و سوریه در حریم هوایی سوریه و به ویژه در بلندی‌های اشغالی جولان صهیونیست‌ها را به شدت نگران کرده است.

این روزنامه نوشت: اسرائیل نگران است که انجام این پروازهای مشترک بیانگر هدف روسیه برای کاهش حاشیه مانور نظامی ارتش اسرائیل در سوریه باشد.

طبق این گزارش، برآوردهای غالب در تل‌آویو حاکی از آن است که انجام گشت‌های هوایی مشترک ارتش روسیه و ارتش سوریه، به منظور خنثی کردن تمایل احتمالی اسرائیل به استفاده از شرایط جوی بهبود یافته و انجام حملات در عمق سوریه را صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است؛ ارزیابی محافل رسمی اسرائیل این است که این اقدام و طرح روسیه، ممکن است درچارچوب پیام‌های بازدارندگی متقابل میان مسکو و واشنگتن در پی تشدید تنش میان آنها درباره اوکراین قرار بگیرد.

این محافل همچنین احتمال داده‌اند که هدف روسیه از این اقدام وادار کردن رژیم صهیونیستی به فشار بر دولت آمریکا برای اتخاذ مواضع انعطاف‌پذیر در قبال بحران اوکراین بوده است.

آحارونوت همچنین گزارش داد که همچنین این اقدام روسیه می‌تواند با ارزیابی مسکو مبنی بر زیاده‌روی رژیم صهیونیستی در حملات خود در عمق سوریه مرتبط باشد.

این روزنامه همچنین آورده است که رژیم صهیونیستی منتظر خواهد ماند تا مشخص شود آیا این اقدام روسیه صرفا یک پیام هشدار به واشنگتن بوده یا اینکه یک تغییر ریشه‌ای در موضع مسکو و جلوگیری از عملیات اسرائیل در عمق سوریه است.

در همین حال، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نقل از مقامات این رژیم اعلام کرد که گشت‌زنی مشترک جنگنده‌های روسیه و سوریه باعث توقف عملیات‌های نظامی اسرائیل در سوریه نخواهد شد.

این شبکه همچنین گزارش داد که مقامات رژیم صهیونیستی این گشت‌زنی را یک تحول "منفی" می‌دانند.

خبرگزاری رویترز  روز گذشته اعلام کرد که جنگنده‌های نظامی روسیه و سوریه به صورت مشترک در حریم هوایی مرزهای سوریه گشت‌زنی کردند.

وزارت دفاع روسیه همچنین خبر داد، مسکو و دمشق قصد دارند این گشت‌زنی‌های مشترک را به صورت مرتب انجام دهند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.