محل تبلیغات شما

بروز نشانه‌های مثبت در بورس/ سهامداران از فروش دست کشیدند

به گزارش خبرآنی، حسن حسن نیا افزود: شاخص کل بورس, نخستین روز معاملات را با کاهش آغاز کرد, اما در آخرین روز، معاملات خود را با افزایش شاخص کل به پایان رساند.

وی ادامه داد: به دلیل برخی ابهامات در بازار سرمایه، ارزش و حجم معاملات در آخرین روز هفته کاهش یافت.

کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از نکات مثبت بازار سرمایه, عقب نشینی فروشندگان و کاهش عرضه در بازار سرمایه بود اگرچه سهامداران با اما و اگرهای مختلفی در بازار روبرو بودند اما هیمن موضوع باعث پایان مثبت معاملات شد.

وی افزود: برای ورود سهامداران به بازار سرمایه, نیاز به رفع ابهاماتی درباره تصویب نرخ دلار در بودجه 1401، تعیین تکلیف نرخ خوراک پتروشیمی و پالایشی ها، حق مالکانه مربوط به معادن و تعیین سیاست های صادرات و وارداتی کشور دارد که با تقدیم بودجه به مجلس, این ابهامات برطرف می شود .

وی افزود: اخبار و اطلاعات مربوط به صنعت خودرو که یکی از صنایع برجسته و تاثیر گذار بازار است بر کلیت بازار سرمایه در آخرین روز معاملات, سایه افکنده بود بطوریکه با دستورالعمل افزایش قیمت خودرو، این نماد در بازار سرمایه مورد توجه قرار گرفت.

حسن نیا تاکید کرد: انتظار می رود در هفته آینده, قدرت خرید سهامداران بیشتر شود و با توجه به جذابیت های موجود، شاهد بهینه شدن بازار برای خریداران باشیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.