استقرار راهداری زمستانی از اول آذر

مدیرکل بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: قرارگاه راهداری زمستانی از یک آذر مستقر خواهد بود تا با تلاش همکاران راهدار، حداقل مسدودی را در طول زمستان در سطح کشور داشته باشیم.

غلام‌عباس بهرامی‌نیا در گفت‌وگو با خبرآنی، درباره اقدامات صورت‌گرفته سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای فصل سرما توضیح داد: امسال هم مانند سال‌های گذشته برای طرح زمستانی، امکانات و تجهیزات را بسیج کرده و برنامه‌ریزی‌هایمان را انجام دادیم. از جمله اینکه پیش‌بینی شده تعداد ۱۲ هزار نفر راهدار و ۹۶۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری در ۱۰۵۳ پایگاه راهداری مستقر شوند.

وی ادامه داد: از دو هفته پیش در مسیرها و محورهایی که هر ساله بارش آن‌ها زودتر شروع می‌شود تعدادی از تجهیزات و امکانات ما مستقر شده است؛ ۶۵۰ هزار تن ش و نمک در انبارها و مکان‌هایی که پیش‌بینی شده، در سطح کشور دپو شده که با بارش‌هایی که رخ می‌دهد و نیاز به عملیات راهداری دارد، همکاران بتوانند عملیات راهداری را انجام دهند.

مدیرکل بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: کشیک‌های راهداری در سطح ستاد مشخص شده و قرارگاه راهداری زمستانه ما از یک آذر مستقر خواهد بود تا با تلاش همکاران راهدار، حداقل مسدودی را در طول زمستان در سطح کشور داشته باشیم؛ البته ایمنی تردد در اولویت اول ما قرار دارد و پس از آن اولویت ما این است کسانی که قصد سفر دارند، بتوانند سفر بدون خطری داشته باشند.

بهرامی‌نیا با بیان اینکه محورهای برف‌گیر ما در سطح کشور حدود ۱۴ هزار کیلومتر طول دارد،‌ گفت: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته، گروه‌ها و امکانات بیشتری را در آن جا متمرکز می‌کنیم که به‌محض بارش نزولات آسمانی به‌خصوص برف، بتوانیم عملیات برف‌روبی را انجام دهیم و سطح سرویس مناسبی را برای تردد ایمن کاربران جاده‌ای فراهم کنیم.

وی ادامه داد: تعداد ۹۰۰ دوربین نظارت تصویری هم در سطح جاده‌های کشور به‌خصوص نقاط پرترافیک و پرحادثه و به‌خصوص در گردنه‌هایی که شرایط جوی خاصی دارند نصب شده که به‌صورت آنلاین اطالاعات مربوط‌به آن مقطع از راه را به ما منتقل می‌کنند. تلفن گویای ۱۴۱ هم به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی آخرین وضعیت و اطلاعات راه‌های کشور خواهد بود و همکاران ما می‌توانند کسانی که قصد سفر دارند را از وضعیت جاده مطلع کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.