اتحادیه آفریقا: هیچ گونه عذر و بهانه‌ای برای بمباران غزه وجود ندارد

رئیس دوره‌ای اتحادیه آفریقا گفت که هیچ گونه عذر و بهانه‌ای برای پاسخ «اسرائیل» به حماس و بمباران نوار غزه وجود ندارد.

به گزارش خبرآنی، به نقل از الجزیره، غزالی عثمانی، رئیس‌جمهور کومر و رئیس دوره‌ای اتحادیه آفریقا امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری در برلین، پایتخت آلمان پاسخ رژیم صهیونیستی به حملات حماس در تاریخ هفتم اکتبر را محکوم کرد.

غزالی عثمانی گفت، آنچه که حماس انجام داده است، قابل قبول نیست اما هیچ عذر و بهانه‌ای برای پاسخ اسرائیل و بمباران غزه وجود ندارد.

نیروهای مقاومت فلسطین در باریکه غزه شنبه ۱۵ مهر (۷ اکتبر ۲۰۲۳) در واکنش به جنایات مستمر رژیم اشغالگر از جمله کشتار فلسطینیان، هتک حرمت مسجدالاقصی، تعدی به محافظان آن و یورش شهرک نشینان با حمایت نظامیان صهیونیست، با اجرای عملیاتی با عنوان «طوفان الاقصی» مواضع و پایگاه‌های رژیم اشغالگر قدس را با ده‌ها راکت و موشک هدف قرار دادند.

رژیم صهیونیستی به دنبال این شکست، از روز عملیات طوفان الاقصی تاکنون به شکل مستمر مناطق مسکونی و زنان و کودکان ساکن نوار غزه را با اجرای سیاست جنایت جنگی مجازات دسته جمعی همچون قطع آب و برق، بمباران بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها و استفاده از سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های حاوی فسفر هدف قرار می‌دهد.

دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین در نوار غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار شهدای غزه از آغاز جنگ تاکنون به بیش از ۱۳ هزار نفر رسیده که بیش از ۵۵۰۰ نفر از شهدا کودک و ۳۵۰۰ نفر هم زن هستند.

در این بیانیه همچنین آمده است که بیش از ۶۰۰۰ نفر از جمله بیش از ۴۰۰۰ زن و کودک هنوز در مناطق مختلف نوار غزه زیر آوار هستند و امدادرسانی به آن‌ها امکان پذیر نیست.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.