نگرانی جوانان انگلیسی از تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل

به گزارش پایگاه خبری خبرآنی به نقل از پرس اسوسیشن، بیش از نیمی از جوانان انگلیسی در سال گذشته از یک چت بات هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی برای انجام تکالیف مدرسه شان، ارسال ایمیل یا شغل هایشان استفاده کردند.

«شاخص سالانه دیجیتال یوث» (Digital Youth Index) که عادات و نگرش آنلاین جوانان را بررسی می کند، نشان دهنده آن است که بیشتر افراد جوان (۹۴ درصد) در فضای آنلاین احساس امنیت دارند و ۷۶درصد نیز با تجربه ای ناخوشایند روبرو شده اند.

این رقم نشان دهنده ۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته است، به طوریکه جوانان از افزایش محتوای اخبار جعلی و نفرت پراکنی خبر دادند. جوانان نسبت به سال گذشته ۴ درصد بیشتر در معرض چنین محتواهایی قرار رفتند.

تحقیق مذکور توسط Opinium و بین ۴ هزار نفر بین سنین ۸تا ۲۵ سال در انگلیس انجام شد.

جوانان شرکت کننده در این تحقیق به طور متوسط ۴ و ۵ ساعت در روز را در فضای آنلاین به طور کلی در شبکه های ا جتماعی، چت با دوستان یا دسترسی به سرگرمی گذراندند.

۹۵ درصد از شرکت کنندگان حداقل در یک شبکه اجتماعی عضو بودند. این رقم شامل کودکانی نیز می شد که سنشان کمتر از مقررات عضویت در برخی سرویس ها بود.

طبق این تحقیق بیشتر پاسخگویان (۷۷ درصد) در توییتر ( پلتفرم ایکس) شاهد محتوای اضطراب آور بودند.

از سوی دیگر ۵۳ درصد از افراد شرکت کننده اعلام کردند از چت بات هوش مصنوعی استفاده کردند و می خواستند شیوه استفاده از این ابزارها در زندگی شان را بدانند. همچنین ۵۴ درصد نگران تاثیرات هوش مصنوعی بر مشاغل در آینده بودند.

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.