رسوب 200 هزار میلیارد تومانی بودجه در حساب 3 وزارتخانه

به گزارش پایگاه خبری خبرآنی، دستغیب، رئیس دیوان محاسبات کل کشور با اشاره به پایان مهلت قانونی دستگاه‌ها برای اتصال به حساب خزانه گفت: طبق آخرین گزارشی که 31 شهریور 1402  به دست دیوان محاسبات رسیده، تعداد حساب‌های موجود زیر مجموعه دستگاه‌ها از 250 هزار حساب به 23 هزار حساب اصلی رسیده است. اما همچنان 75 هزار حساب فرعی در دستگاه‌ها موجود بود که این عدد هم به 43 هزار حساب کاهش پیدا کرده است.

دستغیب گفت: از این میان 40 هزار حساب مربوط به دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت بهداشت و 3 هزار حساب مربوط به دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم است. علیرغم کاهش حساب‌ها مشکل ارقام رسوب کرده در این حساب هاست. این عدد جمعا بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین تعداد حساب‌های وزارت نفت که هنوز به حساب واحد خزانه متصل نشده اند هم از سه هزار حساب به 543 کاهش پیدا کرده است.  رقم رسوب کرده در حساب‌های فرعی زیرمجموعه وزارت نفت، 196 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.  

به گفته رئیس دیوان محاسبات کشور، اسامی دستگاه‌هایی که حساب‌های فرعی خود را به حساب واحد خزانه متصل نکرده اند به دستگاه‌های نظارتی و دادستانی دیوان محاسبات ارسال شده و بزودی به صورت عمومی نیز منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.