قیمت جهانی نفت امروز 1402/06/31|برنت 93 دلار و 79 سنت شد

قیمت جهانی نفت امروز 1402/06/31 |برنت 93 دلار و 79 سنت شد
به گزارش پایگاه خبری خبرآنی به نقل از رویترز، نگرانی در مورد تشدید کمبود عرضه جهانی نفت به دنبال ممنوعیت صادرات سوخت روسیه بر ترس از تاثیر افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا بر تقاضای سوخت پیشی گرفته و قیمت نفت را در اولین ساعات تجارت در روز جمعه بالا برده است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 49 سنت معادل 0.53 درصد افزایش به 93 دلار و 79 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 64 سنت معادل 0.71 درصد افزایش 90 دلار و 27 سنت معامله می‌شود.
نگرانی در مورد کاهش عرضه جهانی به دنبال تمدید کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس قیمت نفت را بیش از 10 درصد طی سه هفته گذشته افزایش داده بود. اما هر دوی این شاخص‌های نفتی در آستانه یک کاهش قیمت کوچک هفتگی قرار دارند.

به نظر می‌رسد تجارت نفت در بحبوحه نگرانی نسبت به ممنوعیت صادرات سوخت روسیه و همچنین کاهش تقاضا به دنبال تصویب سیاست‌های سختگیرانه‌تر پولی از سوی بانک مرکزی اروپا و آمریکا بی‌ثبات شده است.

تمرکز سرمایه‌گذاران بر این موضوع قرار گرفته که آیا کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس طبق آنچه اعلام شده اجرایی می‌شود و آیا بالا رفتن نرخ بهره بانک‌های مرکزی تقاضا را پایین می‌آورد. تحلیلگران قیمت نفت آمریکا را بین 90 تا 95 دلار در هر بشکه پیش بینی می‌کنند.
روسیه موقتاً صادرات بنزین و گازوئیل خود را به تمام کشورهای خارج از حوزه کشورهای شوروی سابق ممنوع کرده تا بازار داخلی سوخت تثبیت شود.
فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه از احتمال افزایش 25 درصدی نرخ بهره تا پایان سال جاری میلادی تا محدوده 5.50 و 5.75 درصد خبر داد.
بالا رفتن نرخ بهره علاوه بر اینکه رشد اقتصاد را آهسته کرده و تقاضا برای سوخت را پایین می‌آورد، ارزش دلار را هم به بالاترین رقم از اوایل ماه مارس می‌رساند که خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر خواهد کرد.
انتهای پیام/36

منبع : تسنیم
برچسب ها :

جهانی امروز

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.