انعقاد تفاهم‌نامه میان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر

خبرآنی/خوزستان در راستای انجام اقدامات مشترک توسعه‌محور با منطقه مجاور اقتصادی در خوزستان، تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر منعقد شد.

امروز ۲۸ مهرماه در حاشیه برگزاری نمایشگاه عرضه صنایع پلاستیکی «ایران پلاست» سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در راستای تهیه نقشه راه توسعه همکاری‌های دوجانبه و ارتقاء سطح تعاملات منطقه‌ای و بهره‌گیری بهینه از امکانات در جهت تحقق اهداف مشترک و رفع نیازهای موجود از طریق بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و زمینه‌های مشترک در ماموریت و رسالت دو طرف، تفاهم‌نامه‌ همکاری منعقد کردند.

به گزارش خبرآنی، بر اساس این تفاهم‌نامه که به امضای مدیران عامل سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر رسید، چند محور همکاری در راستای اقدامات مشترک ترسیم شده است. در این زمینه مقرر شد تا دو طرف از ظرفیت‌های قانونی به منظور ارتقاء و انتفاع طرف مقابل با توجه به وجود زیرساخت‌های مشترک، بهره‌گیری کنند.

همچنین، در این تفاهم‌نامه قید شده است که دو طرف در جهت پیشبرد اهداف مشترک، از تجهیزات و امکانات طرف مقابل استفاده کنند.

همکاری مشترک در معرفی و تبیین ظرفیت‌ها و مزایای منطقه‌ای طرفین در جهت جذب، تسهیل و تسریع متقاضیان سرمایه‌گذاری و برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، بر اساس این تفاهم‌نامه، متعهد شدند در زمینه تبادل اطلاعات مشترک و امکانات آموزشی- پژوهشی و تحقیقاتی موجود، همکاری داشته باشند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.