درخواست میقاتی از جامعه بین‌الملل برای اعمال نفوذ جهت انتخاب رئیس‌جمهور لبنان

نخست وزیر موقت لبنان اعلام کرد که از قدرت‌های جهانی خواهد خواست تا از نفوذ خود استفاده کرده و جریان‌های مختلف لبنانی را به منظور انتخاب رئیس جمهوری برای این کشور که مورد قبول همگان باشد، قانع کنند.

به گزارش خبرآنی، نجیب میقاتی، نخست وزیر موقت لبنان در مصاحبه با روزنامه لوفیگارو فرانسه گفت که وضعیت در لبنان رضایت‌بخش نیست. دو میلیون تن در شرایط فقر شدید به سر می‌برند که نیمی از آنها لبنانی و نیم دیگر سوری هستند.

وی از جامعه بین‌المللی خواست که هر چه سریع‌تر حمایت‌هایی را برای حل و فصل بحران آوارگان سوری که خطری را بر توازن اقتصادی و اجتماعی لبنان ایجاد کرده است، به عمل آورد. دولت مسئول اصلی این وضعیت و همچنین شیوع فرهنگ فساد و عدم وجود اصلاحات فراگیر است.

میقاتی از پارلمان لبنان هم خواست که به مسئولیت خود عمل کرده و در تصویب بودجه پیشنهادی هفته قبل که با اصلاحات خواسته شده توسط صندوق بین‌المللی پول همخوانی دارد، عمل کند. به گفته او، این اصلاحات در امضای توافقنامه با صندوق و بازگشت اعتماد به صورت تدریجی به لبنان تعیین‌کننده است تا این کشور بار دیگر تبدیل به یک مرکز مالی شود که سرمایه‌گذاران را جذب می‌کند.

وی همچنین فاش کرد که از جامعه بین‌المللی خواهد خواست که به لبنان در زمینه‌های مختلف کمک کند، همچنین از قدرت‌های جهانی خواهد خواست تا از نفوذ خود استفاده کنند تا جریان‌های مختلف لبنانی را برای انتخاب رئیس جمهوری که مورد قبول تمامی گروه‌ها باشد، قانع کنند تا صفحه خلأ ریاست جمهوری بسته شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.