امضای ده‌ها میلیارد دلار تفاهم‌نامه در راستای تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از امضای ده‌ها میلیارد دلار تفاهم نامه در راستای تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی خبر داد و گفت: مذاکرات خوبی با نمایندگان کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در هاب‌های جدید پتروشیمی انجام گرفت.

به گزارش خبرآنی، مرتضی شاه میرزایی، امروز در حاشیه هفدهمین نمایشگاه ایران پلاست در نشستی خبری با بیان اینکه امروز ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران به ۹۲ میلیون تن در سال رسیده است، اظهار کرد: برای بومی‌سازی ۱۰۰ درصد کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی برنامه ریزی شده و سیاستی که در دولت سیزدهم در برنامه قرار گرفته حرکت به سمت تکمیل زنجیره ارزش است که در این زمینه ده‌ها میلیارد دلار تفاهم نامه امضا شده که به زودی یک‌به‌یک به قرارداد تبدیل خواهند شد.

وی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی بالنده‌ترین صنعت دنیاست و در رتبه نخست قرار دارد، گفت: ظرفیت تولید این صنعت به همت متخصصان داخلی از مقدار بسیار کم در ابتدای انقلاب هم‌اکنون به بیش از سالانه ۹۲ میلیون تن افزایش یافته است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی صنعت پتروشیمی ۱۰۰ درصد وابسته بود، اما امروز در بیشتر موارد از جمله کاتالیست‌ها، کالا و تجهیزات و مراحل راه‌اندازی و بهره‌برداری خودکفا هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: از سیاست‌های دولت مردمی امضای بیش از ده‌ها میلیارد دلار تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت نفت بوده که بخشی از آن انجام و بخشی در حال انجام است. این سیاست در صنعت پتروشیمی هم دنبال و سرمایه‌گذاری‌های مطلوبی در این بخش می‌شود.

شاهمیرزایی با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه در حوزه پتروشیمی از پیش‌تر آماده بود و برنامه هشتم توسعه نیز تدوین شده است، ادامه داد: طرح‌های توسعه‌ای برای تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد واحدهای جدید برای متنوع کردن سبد محصولات پتروشیمی ایران برنامه‌ریزی شده است.

ادامه دارد...

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.