ارسال بیش از ۲۳۰۰مقاله به کنگره سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور

به گزارش پایگاه خبری خبرآنی به نقل از وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: میزان مشارکت دانشجویان در این دوره از کنگره سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور بی سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: ۲۱۸۲ مقاله و ۱۳۲ طرح و اختراع فناورانه که در مجموع بالغ بر ۲۳۱۴ مقاله می‌شود تا مهلت تعیین شده به دبیرخانه‌ کنگره ارسال شده است. این مقالات و طرح های فناورانه طی مدت یک ماه توسط ۱۸۰ داور دانشجو و ۱۰۰ داور هیئت علمی (هر مورد توسط سه دانشجو و یک استاد هیئت علمی) مورد داوری قرار گرفتند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، عنوان کرد: بعد از تکمیل ثبت نام، منتخبین دانشجویی در سه بخش سخنرانی (۲۰۰ عنوان)، ارائه پوستر (۳۸۰ عنوان) و E-poster (۷۵۰ عنوان) به ارائه در کنگره سالیانه که در تاریخ ۱۱ تا ۱۴ مهرماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد، می پردازند.

به گفته وی، برای اولین بار ارائه پوستر در کنگره امسال به صورت هوشمند و از طریق نمایشگر صورت می‌گیرد و نیازی به چاپ فیزیکی پوستر نیست. همچنین منتخبین بخش E-poster در سایت معرفی شده از طرف کنگره می توانند نسبت به ارائه عناوین خود اقدام کنند و برای شرکت حضوری در کنگره از تسهیلات ویژه برخوردار خواهند بود.

پناهی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های این دوره از برگزاری کنگره، برگزاری پیش رویدادها با مشارکت دانشگاه‌های علوم پزشکی است، گفت: برای اولین بار در کنگره سالیانه، پیش رویدادهایی با همکاری کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی دانشگاه های علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، مشهد، اصفهان، تبریز با هدف افزایش مشارکت در کنگره سالیانه برگزار می شود.

بیست و چهارمین کنگره سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور ۱۱ تا ۱۴ مهر ماه در محل برج میلاد به همت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار خواهد شد.

ارسال بیش از ۲۳۰۰مقاله به کنگره سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.