نقش سامانه سماح در ساماندهی مردم

به گزارش سرویس‌خبری مهر، احمد وحیدی، در یکصد و نوزدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی از تمام دستگاه‌های فعال که عاشقانه و مجدانه برای خدمت به زائران اباعبدالله الحسین تلاش کردند تشکر و قدردانی کرد و گفت: همه دستگاه‌ها مجدانه پای کار بودند. استانداران و شهرداری‌ها با تمام ظرفیت‌های خود در میدان بودند.

وزیر کشور اضافه کرد: تاکسی‌های اینترنتی پای کار آمدند و گفته می‌شود که کمیسیون‌های خود را نیز دریافت نمی‌کردند.

وی با اشاره به نقش مردم در برپایی موکب‌ها، ادامه داد: نظر دولت و رئیس جمهور این است که هرچقدر ممکن است خود مردم فعالیت داشته باشند و ما بستر این فعالیت را فراهم کنیم. تا جایی که مردم آمادگی پذیرش دارند، کار به عهده آن‌ها گذاشته شود.

وحیدی تأکید کرد: در کنار این مباحث، اقدامات فرهنگی نقش پررنگ‌تری دارد. هر سال آثار فرهنگی اربعین برادران اهل با اشتیاق موکب می‌زنند که نشان می‌دهد دشمنان ما چقدر نادان هستند. فعالیت و توجه همه مردم نشان از عمق فرهنگی اربعین دارد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: خدا را شکر می‌کنیم و از همه عزیزانی که در این کار بزرگ حضور داشتند تشکر می‌کنیم. وقتی هر اقدامی به پایان می‌رسد، باید برای برگزاری بهتر در سال آینده برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود: از گزارش‌ها و پیشنهاداتی که در این جلسه ارائه شد استفاده کرده و برگزاری جلسات اربعین ۱۴۰۳ را بلافاصله آغاز می‌کنیم.

وحیدی گفت: سال گذشته قرار بر این بود که شهرک‌های مرزی زیارتی شکل بگیرد که تصویب شد و امیدواریم بتوانیم آن را برای سال آینده عملیاتی کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه بالای ۸۵ درصد از حمل و نقل‌ها با استفاده از خودروی شخصی انجام شد، افزود: به همین دلیل توسعه پارکینگ‌ها با کمک بخش خصوصی انجام شد. البته باید برای توسعه حمل‌ونقل عمومی از همین حالا برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به صدور مجوز واردات اتوبوس گفت: به دلیل اینکه این مجوز دیر صادر شد، نتوانستیم به خوبی از آن استفاده کنیم و بخش کوچکی از آن استفاده شد.

وحیدی با تاکید بر اینکه سامانه سماح نقش مهمی در ساماندهی مردمی دارد، ادامه داد: در اربعین ۱۴۰۲ تلاش بر این بود که این ساماندهی دقیق‌تر انجام شود. بخشی از آن انجام شد اما نیاز دارد که کار بیشتری روی آن صورت بگیرد. این ساماندهی می‌تواند سیستم‌های ما و طرف عراقی را آماده‌تر کند.

وزیر کشور ضمن قدردانی از همتای عراقی خود، تصریح کرد: آقای الشمیری انصافاً پای کار بود و مرتباً برای هماهنگی به مرز تردد داشت. از وزارت امور خارجه می‌خواهند که مراتب قدردانی ما را به دولت عراق برساند.

وی با اشاره به حوادث تلخ رخ داده در عراق گفت: برای کاهش کاهش این حوادث هم باید برنامه‌ریزی کنیم. این بحث جزو موضوعاتی است که باید در دستور کار ما قرار بگیرد.

وحیدی افزود: باید هر کاری که می‌توانیم برای انعکاس این حماسه در دنیا انجام دهیم. رسانه‌های غربی تلاش در بایکوت کردن این اتفاق نادر و بدیع دارند. این ماجرا نباید تا سال دیگر تمام شود و ادامه‌دار باشد. به‌خصوص در مناطقی که عزیزان اهل سنت حضور دارند.

وزیر کشور همچنین در پایان از حضور و تمهیدات به موقع وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف در اربعین ۱۴۰۲ قدردانی کرد.

منبع : مهر
برچسب ها :

سامانه ساماندهی

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.