کشتی آزاد قهرمانی جهان| درخشش 3 ملی‌پوش ایران با صعود به فینال/ پادشاه و جادوگر دوباره به هم رسیدند فیلم

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری خبرآنی، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان از ظهر امروز (شنبه 25 شهریور) در سالن اشتارک آره‌نا واقع در شهر بلگراد صربستان آغاز شد و امیرمحمد یزدانی در 70 کیلوگرم، حسن یزدانی در 86 کیلوگرم و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم عصر امروز در مرحله نیمه نهایی به مصاف حریفان رفتند و هر سه نفر فینالیست شدند.

* صعود امیرمحمد یزدانی به فینال

امیرمحمد یزدانی که در دور مقدماتی 11 بر یک پاتریک اولنزین از لهستان، 6 بر صفر ماگومد خانیف از آذربایجان و 10 بر صفر ارنازار آکماتعلیف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قرقیزستان را برده بود، در مرحله نیمه نهایی وزن 70 کیلوگرم به مصاف رمضان رمضانوف، دارنده مدال نقره اروپا از بلغارستان رفت.

او در وقت اول با نمایشی بی‌نظیر موفق به پیروزی 9 بر 2 شد. در وقت دوم نیز درخشش ملی‌پوش کشورمان ادامه داشت و او 4 امتیاز دیگر کسب کرد و با برتری 13 بر 2 گام به فینال گذاشت.

یزدانی در فینال به مصاف «زین رترفورد» از آمریکا می‌رود. رترفورد در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی این وزن 7 بر صفر آندراسیان از ارمنستان را شکست داد.

.

* حسن یزدانی هم فینالیست شد

حسن یزدانی دارنده یک طلا و یک نقره المپیک، یکی از دیدارهای مرحله نیمه نهایی وزن 86 کیلوگرم را مقابل جاورایل شاپیف از ازبکستان برگزار کرد.

یزدانی که با شکست جایدن لاورنس از استرالیا، بیامباسورین از مغولستان و مایلز امینه دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو به نیمه نهایی رسیده بود، در دیدار ما قبل فینال «جاورایل شاپیف» از ازبکستان را 10 بر صفر مغلوب کرد و فینالیست شد. ملی‌پوش کشورمان با صعود به فینال، سهمیه حضور در المپیک 2024 پاریس را بدست آورد.

در دیگر دیدار این مرحله دیوید تیلور موفق شد «عظمت دولتبیکوف» حریف قزاقستان خود را ضربه فنی کند تا حریف حسن یزدانی لقب بگیرد. یزدانی و تیلور طی سال‌های اخیر فینال‌های وزن 86 کیلوگرم را در رقابت‌های جهانی و المپیک برگزار کرده‌اند.

.

* امیرحسین زارع با شکست قهرمان المپیک فینالیست شد

امیرحسین زارع قهرمان سال 2021 جهان در مرحله نیمه نهاییمقابل «طاها آکگول» از ترکیه قهرمان المپیک 2020 توکیو رفت. این دو کشتی‌گیر که طی دو دوره  گذشته مسابقات جهانی (2021 و 2022) در همین مرحله به مصاف هم رفته بودند و یک برد و یک باخت در کارنامه هر کدام از آنها ثبت شده بود، در وقت اول جدال برابری با هم داشتند، اما ملی‌پوش کشورمان یک بر صفر پیروز شد.

در وقت دوم ملی‌پوش کشورمان 3 امتیاز گرفت و با برتری 4 بر صفر، ضمن گرفتن انتقام جدال سال گذشته با این حریف، گام به فینال گذاشت.

.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.