تاکنون بیش از سه میلیون تن گندم تحویل سیلوها شده است

خبرآنی/البرز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: تاکنون بیش از سه میلیون تن گندم تحویل سیلوها شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش نشان می‌دهد و امیدواریم بتوانیم تا پایان شهریور هشت میلیون تن گندم را خریداری کنیم.

به گزارش خبرآنی، سید محمد آقامیری روز سه شنبه ۹ خرداد در حاشیه بازدید از موسسات تحقیقاتی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی مستقر در استان البرز (مزرعه تحقیقاتی اصلاح بذر و موسسه سرم سازی رازی) در جمع خبرنگاران افزود: مهمترین موضوع فعالیت وزارت جهاد کشاورزی بحث امنیت غذایی در تمام ابعاد آن است.

وی با بیان اینکه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی مرکز تولید علم بخش کشاورزی هست، اظهار کرد: تات مغز جهاد کشاورزی است که در اینجا دانشمندانی مشغول پژوهش و تحقیق هستند که تولیدات و دستاوردهای آن‌ها در این مراکز حاصل سال‌ها تحقیقات است.

وی نتیجه تحقیقات این دانشمندان را برای مردم دانست و گفت: زیر مجموعه سازمان تات وجود بیش از ۸۰ موسسه تحقیقاتی در تمام بخش‌های کشاورزی است.

آقامیری عامل اصلی ماندگاری این دانشمندان در کشور و این موسسات را فقط عشق به وطن و مردم دانست و افزود: دولت قدردان زحمات این دانشمندان هست و این دانشمندان نیز تا لحظه آخر به کار خود ادامه می‌دهند و از تولید کشور پشتیبانی می‌کنند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی این دانشمندان را سرمایه‌های روی زمین برای جهاد کشاورزی عنوان کرد و اظهار کرد: سازمان های حاکمیتی باید این دانشمندان را ویژه ببینند چه در حوزه استخدام نیروی انسانی و چه پرداخت حقوق و چیزی که به صورت ویژه باید دیده شود این است که این‌ها سرمایه، ذخایر روی زمینی و افرادی متفکری هستند که از کشاورز و تولید کشور حمایت می کنند تا به سطح خودکفایی برسیم.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص افزایش قیمت آرد و نان، گفت: قیمت گذاری آرد طبق قانون شورای قیمت گذاری انجام شده و قیمت هم تعیین، تصویب و ابلاغ شده است.

وی به اعتراضات بعضی از تشکل‌ها در این حوزه اشاره کرد که این قیمت گذاری دوباره در حال بررسی است و افزود: ولی بعید است تغییری در قیمت گندم داشته باشیم زیرا ابتدا باید منابع آن تعیین شود بعد تغییر قیمت انجام شود که اکنون قیمت ۱۵ هزار تومان برای هر کیلو ابلاغ شده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.