کره‌جنوبی مقابله با برنامه‌های تسلیحاتی کره‌شمالی را خواستار شد

رئیس جمهور کره جنوبی امروز سه‌شنبه خواستار تقویت همکاری بین متحدان غربی به منظور مقابله با تامین مالی برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی شده و به اظهار نگرانی در مورد اشاعه تسلیحات کشتار جمعی پرداخت.

به گزارش خبرآنی، یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، در سخنرانی از طریق ویدیوکنفرانس در اجلاس موسوم به "ابتکار امنیت مرتبط با اشاعه تسلیحات" اظهار کرد: "به‌رغم تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل، کره شمالی همچنان به تامین مالی غیرقانونی برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ادامه می‌دهد. باید همکاری ما برای پاسخ دادن به چنین تهدیداتی قدرتمندتر شود."

رئیس جمهور کره جنوبی در ادامه سخنرانی خود گفت، اشاعه تسلیحات کشتار جمعی می‌تواند "تهدیدی جدی" را متوجه صلح جهانی در پرتو تهدیدات "بی‌سابقه" کره شمالی کند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، این اجلاس در حالی برگزار شده که پیش از این مقامات غربی درباره بیانیه اخیر کره شمالی برای پرتاب احتمالی اولین ماهواره تجسسی نظامی خود در ماه ژوئن اظهار نگرانی کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، پیونگ‌یانگ اخیرا به سازمان بین‌المللی دریانوردی قصدش را برای پرتاب این ماهواره در بازه زمانی ۲۱ مه تا ۱۱ ژوئن اطلاع داده است.

اجلاس مذکور از ۳۰ مه تا دوم ژوئن در شهر "جیجو" در کره جنوبی و با حضور نمایندگان متعلق به تقریبا ۷۰ کشور شامل آمریکا، ژاپن و استرالیا برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.