شهروند سعودی ربوده شده در لبنان آزاد شد

به دنبال ربوده شدن یک شهروند سعودی مقیم لبنان در بیروت، عربستان از مقامات دیپلماتیک خود در این کشور خواست که از خانه‌هایشان خارج نشوند. این در حالی است که خبرنگار الجزیره گزارش داد: ارتش لبنان موفق شد شهروند سعودی ربوده شده در بیروت را آزاد کند.

به گزارش خبرآنی، به نقل از شبکه العربیه، در حالی که خبر آزادی این شهروند منتشر شده که سفارت عربستان سعودی در بیروت در این باره اعلام کرد که حادثه ربوده شدن یک شهروند سعودی در لبنان را با هماهنگی با مقامات ارتش و وزارت کشور لبنان پیگیری می‌کند.

سفارت ریاض در بیروت ضمن دعوت از کارکنان خود به حفظ هوشیاری از آنها خواسته است با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه جانب احتیاط را رعایت کنند و از خانه‌هایشان خارج نشوند.

در همین راستا، بسام مولوی، وزیر کشور لبنان اعلام کرد که وی درحال پیگیری پرونده ربوده شدن این شهروند سعودی در بیروت از طریق نیروهای امنیت داخلی لبنان است.

مولوی در توییتی فزود: آنچه رخ داده بر روابط لبنان با برادران سعودی تأثیر منفی می‌گذارد و عاملان آن به سختی مجازات خواهند شد.

وزیر کشور لبنان همچنین گفت که با ولید بخاری، سفیر عربستان سعودی در لبنان درباره همه جزئیات این اتفاق گفت‌وگو کرده و با وی مرتب در تماس است.

بسام مولوی همچنین در گفت‌وگو با روزنامه سعودی «عکاظ» در این باره تاکید کرد: ما به وظایف خود در قبال شهروندان و ساکنان لبنان عمل می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم امنیت برادران سعودی ما در لبنان به خطر بیفتد و هر کسی که روابط ما با برادران عرب‌مان را تهدید کند، مجازات خواهیم کرد.

وی افزود: همانطور که در پرونده «کپتاگون» اطمینان دادیم، تلاش زیادی انجام دادیم و توانستیم مقادیر زیادی مواد مخدر را که در مسیر عربستان بود کشف و ضبط کنیم، امروز نیز ما وظیفه خود را برای محافظت از شهروندان سعودی و همه شهروندان عرب در خاک لبنان انجام می‌دهیم.

مولوی در ادامه در خصوص اینکه آیا این اتفاق یک اقدام سیاسی بوده است یا یک اقدام فردی نیز تاکید کرد: ما معتقد نیستیم که این اقدام اهداف سیاسی داشته است؛ اما با دقت و حرفه‌ای بودن روند را دنبال خواهیم کرد تا به افشای همه جوانب آن برسیم و آنها را به صورت شفاف در معرض دید همه قرار دهیم.

طبق گزارش رسانه‌های لبنانی، این شهروند سعودی نیمه شب شنبه در جاده فرودگاه به سمت منطقه «عرمون» ربوده شد.

به گفته منابع لبنانی، شهروند سعودی ربوده شده برای یک شرکت هواپیمایی سعودی کار می‌کند.

این منابع افزودند که ربایندگان این شهروند سعودی در بیروت تقاضای مبالغ مالی در ازای آزادی وی کرده‌اند.

شبکه العربیه نیز گزارش داد که شهروند ربوده شده سعودی «م.م» نام دارد که برای آخرین بار در نزدیکی مجتمع تجاری «البیال» در مرکز شهر بیروت دیده شده است.

طبق این گزارش، خانواده شهروند ربوده شده سعودی تماسی دریافت کرده‌اند که در آن ربایندگان در ازای آزادی وی ۴۰۰ هزار دلار درخواست کردند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.