تاکید حزب‌الله لبنان بر انتخاب رئیس جمهوری به دور از «بازی منافع محدود»

حزب‌الله لبنان بر لزوم انتخاب رئیس جمهوری این کشور به دور از "بازی منافع محدود" تاکید کرد.

به گزارش خبرآنی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در توییتی نوشت، معیار یک رئیس جمهوری مسیحی ملی فراگیر برای لبنان بهتر از یک رئیس جمهوری متخاصم با پیشینه فرقه‌ای است. کاندیداتوری سلیمان فرنجیه، رئیس جریان المرده از ابتدا با تعداد وزین آغاز شد و در حال افزایش است.

وی گفت، مخالفان برنامه‌ها و سیاست‌ها سعی می‌کنند برای رویارویی با فرنجیه به توافق برسند و به سختی می‌توانند روی یکی در فهرست ۱۶ کاندیدا به توافق برسند و افزود: انتخاب رئیس جمهوری را از بازی منافع محدود رها کنید و بگذارید رئیس جمهوری آزاد انتخاب کنیم که کشور را نجات دهد و اسیر کسانی نباشد که او را انتخاب کردند.

پیش از این هم سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرده بود، هیچ گونه «وتو» از خارج از کشور درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری لبنان قابل قبول نیست.

لبنان درگیر بحران سیاسی متعددی است که آخرین آن خالی ماندن پست ریاست جمهوری پس از پایان دوره ریاست جمهوری میشل عون است که پارلمان هم تاکنون موفق به انتخاب جایگزینی برای وی نشده است. همین بحران روی وضعیت اقتصادی کشور بازتاب منفی داشته است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.