حزب‌الله لبنان: تنها راه رسیدن به رئیس جمهوری توافق است

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان اعلام کرد، تنها راه رسیدن به انتخاب رئیس جمهوری برای این کشور توافق است و این طبیعت لبنان است که همه چیز با توافق پیش برود.

به گزارش خبرآنی، به نقل از سایت خبری النشره، هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در مراسم یادبود گفت، لبنان باید با توجه به تغییرات بزرگی که در منطقه در حال رخ دادن است تصمیم خود را بگیرد و گزینه‌های خود را مشخص کند و در معادلات جدید پیش رو جایی برای خود اختصاص دهد تا در این معادلات چه در منطقه و چه در جهان گم نشود.

وی افزود: آنچه ما امروز زندگی می‌کنیم نتیجه وابستگی به دیگری است که نقش و آینده لبنان را پس از جنگ‌های جهانی برای ما رقم زد؛ اما امروز ما در لبنان، فلسطین و منطقه خود هستیم، نه در جنگ جهانی اول و نه در جنگ جهانی دوم، بلکه در دوران مقاومت پیروزمندانه‌ای هستیم که استوار، قوی و قابل گسترش به کل منطقه شده است. بنابراین محال است که دیگران آینده کشورمان را برای ما رقم بزنند، این ما هستیم که این آینده را تعیین می‌کنیم زیرا ما قوی و استوار هستیم و این صلابت و استواری کار شهدا و مجاهدان مقاومت است.

صفی الدین ضمن انتقاد از کسانی که هنوز به زبان ۴۰، ۵۰ سال پیش صحبت می‌کنند و دل و زبانشان یکی نیست، گفت، هرکس که معتقد است رژیم صهیونیستی دشمن است وقتی می‌بیند مقاومت با قدرت در مقابل آن می‌ایستد باید خوشحال شود. هرکس معتقد است که دستاوردها و پیروزی‌های به دست آمده در سال ۲۰۰۰ برای کل کشور و مردم است باید لحنش را عوض کند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.