سرلشکر باقری: جنگ ‌شناختی دشمن هنوز به اقدامات ما غلبه دارد

به گزارش خبرنگار دفاعی ‌پایگاه خبری خبرآنی، سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز در همایش فرماندهان عالی نیروهای مسلح که به مناسبت روز ملی جمعیت در ستاد فرماندهی سپاه برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: کارهایی که باید در این حوزه صورت گیرد را شاید بتوان در دو حوزه عمده دسته بندی کرد. ابتدا مشکلات فرهنگی ‌است، یعنی ‌باورهای فرهنگی ‌که ایجاد شده منجر به افزایش سن ازدواج و کم فرزندآوری شده است.

وی افزود: این موضوع باید با فعالیتهای فرهنگی و ‌علمی اصلاح شود اما مشکل بعدی اقتصادی و معیشتی است ‌که این هم ‌باید اصلاح شود.

باقری ادامه داد: مراکز ‌علمی‌ نیروهای ‌مسلح‌ باید یک کار اساسی برای ریشه یابی این ‌مسائل ارائه کنند و سازمانها هم برای اجرای آنها تلاش ‌داشته باشند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: سازمان پدافند غیرعامل ماموریت داشت که موارد مرتبط با جوانی جمعیت را پی‌گیری کند از این روی‌ کمیته دائمی پدافند غیرعامل این موضوعات‌ پس از بررسی، ضوابطی را استخراج، تصویب و ابلاغ کرد.

وی‌ با بیان اینکه اگر همه‌ مردم پای کار نیایند این‌ مشکل افرایش می‌یابد، افزود: در قانون پیش بینی شده که بخش کشوری تفاهم‌نامه‌هایی را با سازمان بسیج منعقد کنند که تاکنون ‌این موضوع متاسفانه به دو سه مورد منتهی شده است.

باقری تاکید کرد: راه‌های جدید و نرفته برای رفع موانع فرهنگی و معیشتی باید اتخاد شود تا نتایج عالی در تغییر شاخص‌ها را شاهد باشیم چون تاکنون آمارها تغییر مثبت زیادی را نشان نمی‌دهد؛ جنگ ‌شناختی دشمن هنوز به اقدامات ما غلبه دارد که تغییر آن اقدامات جهادی را می طلبد تا بواسطه آن موانع سر راه بر داشته شود.

ادامه دارد …

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.