کشتی آزاد جام تختی| یزدانی با مدال طلا به بلگراد رسید/ معصومی باز هم حریف زارع نشد

به گزارش پایگاه خبری خبرآنی، از ساعت 16 امروز (5خرداد) کشتی‌های فینال و رده بندی رقابت‌های جام تختی در پنج وزن 61، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم در سالن غدیر ارومیه آغاز شد.

نتایج فینال رقابت ها به این شرح است:

وزن 61 کیلوگرم: رضا اطری 11 - محمد رمضانپور صفر
رضا اطری نایب قهرمان جهان در سال 2022 در مبارزه ای که قضاوتش برعهده سعید عباسی داور المپیکی کشتی ایران بود، با برتری قاطعانه مقابل محمد رمضانپور برای دومین سال متوالی نفر اول وزن 61 کیلوگرم ایران شد.

وزن 74 کیلوگرم: یونس امامی6- محمدصادق فیروزپور صفر
یونس امامی دارنده مدال برنز سال گذشته جهان که در بلگراد تنها مغلوب کای دِیک شده بود، در فینال از سد محمدصادق فیروزپور گذشت و قهرمان شد.

وزن 86 کیلوگرم: حسن یزدانی11- هادی وفایی پور 2
حسن یزدانی رکورددار مدال تاریخ کشتی ایران در فینال دو امتیاز به هادی وفایی پور داد اما در ادامه به کشتی گیر همدانی امان نداد و پشت سر هم فن زد و امتیاز گرفت. یزدانی این کشتی را با امتیاز عالی 11 بر 2 به سود خود تمام کرد و ملی پوش ایران در مسابقات جهانی بلگراد شد.

وزن 97 کیلوگرم: امیرعلی آذرپیرا 2- مجتبی گلیج 3
امیرعلی آذرپیرا دو بر یک از مجتبی گلیج پیش بود که دارنده مدال برنز سال 2021 جهان در ثانیه های آخر حریف را خاک کرد و نتیجه را 3 بر 2 به سود خود کرد.

وزن 125 کیلوگرم: امیرحسین زارع 8- امیررضا معصومی صفر
فینال حساس و تعیین کننده سنگین وزن به سود امیرحسین زارع تمام شد. فردین معصومی قهرمان پیشبن تیم ملی که پیش از تاکید داشت حتی کشتی های پسرش را هم به صورت زنده تماشا نمی کند، این بار در کُچ امیررضا مقابل قهرمان بزرگسالان جهان نشست اما تجربه زارع بار دیگر بر جوانی قهرمان نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان غلبه کرد. زارع بعد از بردش به نشانه احترام نزد پدر امیررضا معصومی رفت.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.