اردوغان درباره پیروزی «سازمان‌های تروریستی» در صورت شکستش در انتخابات هشدار داد

رئیس جمهوری ترکیه روز پنج‌شنبه هشدار داد که اگر رقیب وی، کمال قلیچداراوغلو، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، در واقع "سازمان‌های تروریستی و شرکت‌های آمریکایی پیروز خواهند شد."

به گزارش خبرآنی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در یک مصاحبه مطبوعاتی بیان شد که طی آن گفت: «به یاری خدا اگر در ۲۸ مه (هفتم خرداد) برنده شویم، ۸۵ میلیون نفر پیروز خواهند شد؛ اما اگر قلیچداراوغلو پیروز شود، سازمان‌های تروریستی، دلالان لندن و شرکت‌های آمریکایی پیروز خواهند شد. ما نباید با هدف تضمین اتحاد و همبستگی خود به آنها فرصت بدهیم.»

رئیس‌جمهوری ترکیه سه‌شنبه گذشته نیز گفته بود «کسانی که دوشادوش تروریست‌ها راه می‌روند، یکشنبه هفته آینده پای صندوق‌های رأی دفن خواهند شد». وی در سخنانی در جمع حامیان خود در شهر مالاتیا ترکیه گفت: "کمال قلیچداراوغلو با تروریست‌ها قدم می‌زند. ملت من کسانی را که در کنار تروریست‌ها قدم می‌زنند روز یکشنبه در پای صندوق‌های رای دفن خواهند کرد."

رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین از ادامه فعالیت‌ها برای ساخت مسکن‌های بریکت در شمال سوریه خبر داد.

رجب طیب اردوغان طی سخنانی در همایشی با عنوان «صنایع قوی، ترکیه قوی» در مرکز کنگره استانبول اظهار داشت: فعالیت‌ها برای ساخت مسکن‌های بریکت با ظرفیت میزبانی از یک میلیون نفر در شمال سوریه ادامه دارد».

وی با بیان اینکه «این مسکن‌ها با حمایت قطر و سازمان‌های مردم‌نهاد ساخته می‌شوند»، تصریح کرد: «ما هم زمینه را برای بازگشت داوطلبانه پناهجویان از ترکیه به سوریه را فراهم کردیم و در حال انجام هستیم. نمی‌خواهیم این کار را به شکلی انجام دهیم که آنها را به اجبار اخراج کرده یا با فریب بفرستیم».

وی افزود: «همانطور که آلمان، فرانسه و آمریکا آنها را به کشورشان دعوت می‌کنند، ما هم می‌خواهیم روش دیگری را پیگیری کنیم. زیرا بر این باور هستیم که هر کاری که می‌کنیم باید جنبه‌های انسانی، وجدانی و اسلامی آن را در نظر بگیریم».

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.