صنعا بر حمایت از لبنان و حق آن برای بازپس‌گیری اراضی اشغالی خود تاکید کرد

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در پیامی عید مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان را تبریک گفت و از این اتفاق به عنوان الهام بخش تمامی آزادگان جهان یاد کرد.

به گزارش خبرآنی، به نقل از شبکه المسیره، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در پیامی عید مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان را به ملت، ارتش و مقاومت لبنان تبریک گفت.

وی گفت: یمن با تحسین و احترام فراوان به سازندگان روز مقاومت و آزادی لبنان، رهبران آن و فرزندان آزاده مقاومت آن که بذر شهادت را در راه‌های مبارزه کاشته‌اند و جوانه‌های رهایی و پیروزی را رقم زده‌اند، نگاه می‌کند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که این عید الهام بخش مردم آزاده جهان است، چراکه یک نقطه عطف استراتژیک در همه زمینه‌ها بوده و موید شکست دشمن اسرائیلی در میدان‌های رویارویی است.

المشاط بر حمایت خود از لبنان و حق آن برای بازپس‌گیری اراضی اشغالی خود تاکید و ابراز امیدواری کرد که احزاب سیاسی لبنان بتوانند در اسرع وقت رئیس جمهور را انتخاب و به منظور حفظ امنیت، ثبات و صلح مدنی نظم را در نهادهای رسمی برقرار کنند.

۲۵ مه سال ۲۰۰۰ ارتش رژیم صهیونیستی پس از ۲۲ سال اشغال، از مناطق جنوب لبنان عقب‌نشینی کرد، این عقب‌نشینی به دلیل حملات سخت حزب الله صورت گرفت.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.