تجمع صدها معترض مقابل منزل نتانیاهو

صدها تن از شهروندان اسرائیلی در اعتراض به طرح اصلاح دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی مقابل منزل نخست وزیر این رژیم در قدس اشغالی تظاهرات کردند، پلیس اسرائیل هم برای متفرق کردن آنها وارد عمل شد.

به گزارش خبرآنی، به نقل از سایت قدس پرس، سایت عبری زبان وای‌نت اعلام کرد، حدود ۵۵۰ شهروند اسرائیلی در اعتراض به طرح اصلاحات در دستگاه قضایی این رژیم امروز پنج‌شنبه مقابل منزل بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم در قدس اشغالی تظاهرات کردند.

طبق گزارش وای نت، پلیس رژیم صهیونیستی برای پراکنده کردن جمعیت معترضان به زور متوسل شد و در این راستا با ایجاد موانعی از حضور تظاهرکنندگان در نزدیکی منزل نتانیاهو جلوگیری کرده و دو شهروند اسرائیلی را بازداشت کرد.

معترضان اسرائیلی اظهار کردند: اینجا آمدیم تا به دیکتاتور (نتانیاهو) بگوییم انقلاب حقوقی را متوقف کند چراکه به خاطر آن آمریکا او را تحریم کرده و امنیت اسرائیل نیز به خطر افتاده است.

روز سه‌شنبه نیز هزاران شهروند اسرائیلی در اعتراض به اقدام کابینه نتانیاهو در اختصاص مبالغ بالایی به یهودی‌های مذهبی در بودجه جدید، در شهر قدس اشغالی تظاهرات کرده و ائتلاف راست حاکم را به غارت اموال دولت متهم کردند.

نتانیاهو چهارشنبه اعلام کرد که طرح ائتلافش برای اصلح دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی که در مارس به دلیل اعتراضات بی‌سابقه به تعویق افتاد، پس از تصویب بودجه دوباره به جدول برنامه کابینه بازخواهد گشت.

اراضی اشغالی از ژانویه شاهد تظاهرات هفتگی با حضور ده‌ها هزار معترض علیه طرح اصلاح دستگاه قضایی است.

با تصویب و اجرای این طرح، مسؤولان سیاسی اسرائیل حاکمیت مطلقی بر دستگاه قضایی این رژیم پیدا می‌کنند.

این طرح با اعتراضات گسترده شهروندان اسرائیلی و کارشناسان برجسته مسایل حقوقی، امنیتی و اقتصادی رژیم صهیونیستی مواجه شده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.