محبی: چرخه انتخابی تیم ملی منصفانه و خروجی‌اش خوب بوده است/ کلکسیونی از بزرگان کشتی ایران را کنارم دارم

یدالله محبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری خبرآنی اظهار داشت: خدا را شکر تمرینات خوبی را انجام می‌دهم. بعد از جراحی رباط، تمرین بدنی داشتم، چون لازمه بازتوانی بعد از عمل جراحی، تمرینات وزنه و دو بود، حالا دو ماه است که تمرینات کشتی را هم دنبال می‌کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که در تهران تمرین می‌کند یا کرمانشاه، گفت: تهران بودم که به کرمانشاه رفتم و دوباره برگشتم. در کرمانشاه که باشم زیر نظر داش هما (لقب محمدحسن محبی در کرمانشاه) و حسین محبی تمرین می‌کنم و در تهران هم زیر نظر منصورخان (برزگر). گاهی هم باشگاه اکبر فلاح می‌رویم. کلکسیونی از بزرگان کشتی را در کنارمان داریم.

این کشتی‌گیر کرمانشاهی که در سال‌های 2017 و 2019 تجربه حضور در مسابقات جهانی را داشت، در مورد اینکه اگر زارع قهرمان جام تختی شود حضورش در تیم ملی قطعی خواهد شد، اما قهرمانی سایر نفرات، رقابت را به تورنمنت بعدی خواهد کشاند، تصریح کرد: از مسابقات جهانی اسلو به این طرف ما شاهد اجرای چرخه‌ای هستیم که کار انتخاب نفرات طبق آن پیش می‌‌رود. طبق آن، مسابقات قهرمان کشوری، انتخابی جام تختی، قهرمانی آسیا و سپس جام تختی و مرحله نهایی انتخابی تیم ملی ملاک تصمیم‌گیری است که نفرات اول کشور هم به مسابقات آسیایی می‌روند و از نظر من این منصفانه است. خروجی‌اش هم خوب بوده، یعنی باید بهترین باشی تا انتخاب شوی. من همیشه گفتم که سنگین وزن کشتی آزاد ایران همیشه پرمدعی بوده است و شانس کسب مدال طلای جهان را دارد.

وی در مورد رقابتش با امیرحسین زارع، امیررضا معصومی و سایر مدعیان این وزن در جام تختی تأکید کرد: تقریباً تجربه مبارزه با همه این نفرات را دارم و همدیگر را می‌شناسیم. امیدوارم که بهترین و شایسته‌ترین فرد اینجا اول شود.

محبی در خاتمه درباره اینکه در جام تختی هم او و هم برادرش ارشک برای رسیدن به دوبنده تیم ملی تلاش خواهند کرد، عنوان کرد: ارشک به کنار، در مسابقات قهرمانی آسیا نه تنها او، بلکه همه تیم بد بودند، روز کشتی آزاد ایران نبود. یک وقت‌هایی اینطور می‌شود که روز خوبت نیست. هنوز هم نه خود بچه‌ها و نه مربیان نمی‌دانند واقعاً چه اتفاقی افتاد که آنها در قزاقستان باختند. اینکه می‌گویند به چرخه احترام گذاشته شد که این تیم به آسیایی رفت و این نتیجه به دست آمد هم صحبت درستی نیست، چون همین تیم به استثنای دو سه وزن بهترین‌های ایران بودند. ان‌شاءالله این شکست جبران می‌شود. ارشک هم چند روز بعد از بازگشت از قزاقستان استراحت کرد و دوباره تمریناتش را از سر گرفت.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.