دمشق خواستار خروج فوری آمریکا از خاک سوریه شد

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه‌ای از آمریکا خواست حمایت از تروریسم و شبه‌نظامیان جدایی‌طلب را متوقف کند و فورا از اراضی اشغالی سوریه خارج شود.

به گزارش خبرآنی، به نقل از میدل ایست نیوز، سوریه غارت نفت و ثروت کشور توسط نیروهای آمریکایی را محکوم و تاکید کرد که اقدامات ایالات متحده که مشخصه آنها راهزنی است در تضاد با قوانین بین‌المللی بشردوستانه است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد: طی هفته‌های گذشته، نیروهای اشغالگر آمریکایی به غارت نفت و سایر ثروت‌های سوریه از طریق شمال عراق تا ترکیه ادامه می‌دهند.

وزارت امور خارجه سوریه افزود: این اقدامات آمریکا که مشخصه آنها راهزنی است، با قوانین بین‌المللی بشردوستانه مغایرت دارد و منجر به فقیر شدن مردم سوریه و طولانی شدن رنج آنها می‌شود.

بیانیه مذکور افزود که سوریه این اقدامات را محکوم می‌کند و از دولت آمریکا می‌خواهد که جلوی آنها را بگیرد و به مردم سوریه غرامت بپردازد، زیرا ایالات متحده نباید نقش دزدان دریایی و راهزنان را بازی کند.

وزارت امور خارجه سوریه در پایان تاکید کرد: سوریه از آمریکا می‌خواهد حمایت از تروریسم و شبه‌نظامیان جدایی‌طلب را متوقف کند و فورا از اراضی اشغالی سوریه عقب‌نشینی کند.

انتهای پیام

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.