فعالیت های علمی، فناورانه و کارآفرینی جهاد دانشگاهی؛ زمینه ساز «مهار تورم» و «رشد تولید»

خبرآنی/گیلان رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان گفت: جهاد دانشگاهی با هدف تحقق فرمایشات رهبری با فعالیت‌های علمی، فناورانه و کارآفرینی در راستای شعار سال می تواند دستاوردهای موفق در مهار تورم و رشد تولید داشته باشد.

دکتر حمیدرضا مسکنی در گفت‌وگو با خبرآنی، ضمن تبریک فرارسیدن بهار قرآن در دل بهار طبیعت، با اشاره به انتخاب مدبرانه و هوشمندانه شعار سال ۱۴۰۲ توسط مقام معظم رهبری و ‌نامگذاری سال جدید با عنوان «مهار تورم، رشد تولید»، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با هدف تحقق فرمایشات رهبری با فعالیت‌های علمی، فناورانه و کارآفرینی در راستای شعار سال می تواند دستاوردهای موفق در مهار تورم و رشد تولید داشته باشد و بخشی از این امر مهم با توانمندی بالای متخصصان و پژوهشگران این نهاد انقلابی به ثمر می نشیند، چون جهاد دانشگاهی که از نهادهای مولود انقلاب اسلامی است، همواره با اهتمام جهادی جهادگران، در جهت رفع کاستی ها و نواقص موجود همیشه گام های اثرگذاری در راستای بهبود وضعیت مردم برداشته است.

وی با اشاره به سرمایه اجتماعی و منابع اندیشگانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با انتخاب این شعار وزین در مراقبت از امید خاطرنشان فرمودند که با امنیت اقتصادی بکوشیم تا در افق اقتصاد، بی ثباتی را مهار کنیم و عزم و اراده جدی برای رفع کاستی های مردم داشته باشیم تا قصه دویدن و عرق ریختن و نرسیدن تبدیل به حسرت و نا امیدی نشود.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان ادامه داد: حرکت قدرتمندانه موتور اقتصاد، عناصر اقتصادی پویا خلق می کند و مردم دلسوز و شریف ایران شایسته بهترین ها هستند.

مسکنی با اشاره به موضوع مبارزه با فساد و برخورد با مافیای اقتصادی، تاکید کرد: یکی از مواردی که مقام معظم رهبری در زوایای پنهان پیام نوروزی خود به آن اشاره داشتند، اِعمال سیاست های مناسب و مدبرانه اقتصادی و رجوع به مکانیزم های مهار بحران که به اعتماد مردم ختم می شوند بود؛ سیاست هایی که تلخی ها و نابسامانی های اقتصادی را به حداقل می رساند و در جهت رشد رویدادهای شیرین اهتمام می ورزد.

وی اضافه کرد: تحقق شعار مطلوب، ایده‌آل و درخشان «مهار تورم، رشد تولید» به صف‌آرایی تمام‌عیار متولیان نیاز دارد و مادامی که مردم یک جامعه نتوانند به امنیت اقتصادی دسترسی داشته باشند نمی‌توانند خیلی از مشکلات و بحران‌ها را حل کنند و این نابسامانی زنگ هشدار فاصله قابل توجه از استانداردهای زندگی اجتماعی را به صدا در می آورد.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان با در نظر گرفتن فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر موضوع تورم به عنوان مشکل اصلی و همچنین تولید به عنوان یکی از کلیدهای نجات کشور از مشکلات اقتصادی تصریح کرد: رشد تولید، رشد نعمت است و باعث تقویت توان اقتصادی و خودکفایی کشور می شود و معاش و رفاه مردم را بهبود می بخشد.

وی یکی از کانونی ترین علل امیدوار شدن مردم هر جامعه ای را ساختار اقتصادی و امنیت اقتصادی آن جامعه دانست و خاطرنشان کرد: بی تردید سازمان جهاد دانشگاهی گیلان هم همدل و همراه با متولیان اقتصادی و مسئولان و مقامات استانی و کشوری در تحقق شعار وزین سال و ایجاد زنجیره مستحکم تر مهارت، تولید، اشتغال و مهار تورم با همبستگی و اتحاد در سایه اعتماد به توان داخلی، تلاش می کند تا در پیشرفت و شکوفایی همه‌جانبه ایران عزیز سهیم باشد. در این بین حضور جوانان متخصص و نخبه جهاد دانشگاهی هم می تواند به فرآیند تحقق شعار سال به شیوه شایانی کمک کند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.