آلمان از قانون جدید رژیم صهیونیستی درباره شهرک‌سازی‌ها انتقاد کرد

وزارت خارجه آلمان از کابینه رژیم صهیونیستی به دلیل تصویب قانون جدیدی که راه را برای ساخت شهرک‌های غیرقانونی در شمال کرانه باختری اشغالی هموار می‌کند، انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنی، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد، برلین به شدت نگران قانون جدید شهرک‌سازی‌هاست.

این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود این قانون جدید را "اقدامی خطرناک" خواند که خطر وخامت شرایط امنیتی منطقه را به دنبال دارد.

در ادامه این بیانیه نیز آمده است، این تصمیم با اهداف توافق به دست آمده میان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی که در آن تعهد دادند از اقدامات یک جانبه خودداری کنند، مغایرت دارد.

وزارت خارجه آلمان در ادامه نیز بار دیگر بر موضعگیری برلین در مخالفت با گسترش شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین تاکید و اعلام کرد، بر اساس قوانین بین‌المللی این شهرک‌ها غیرقانونی هستند و مذاکرات آتی برای رسیدن به صلح و نیز زندگی در امنیت برای هر دو طرف را به خطر می‌اندازند.

کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) سه‌شنبه لغو تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری را تصویب کرد و به این ترتیب شهرک‌نشین‌ها می‌توانند به چهار شهرک واقع در کرانه باختری که در سال ۲۰۰۵ تخلیه شده بودند، بازگردند.  

این قانون با انتقادهای بین‌المللی گسترده و در راس آنها آمریکا مواجه شد و وزارت خارجه آمریکا در پی تصویت این قانون در کنست، عصر سه‌شنبه مایکل هرتزوگ، سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن را احضار کرده و وی را به سبب سیاست‌های خطرناک کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که ممکن است کل منطقه را به آتش بکشد، توبیخ کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.