آغاز سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان

دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز(چهارشنبه)در مراسم یادبودی به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش خبرآنی، به نقل از العهد، "سیدحسن نصرالله"، دبیرکل حزب‌الله لبنان، امروز در جریان مراسم یادبودی که به مناسبت هفتمین روز درگذشت "حاج حسین الشامی" از رهبران مقاومت برگزار می‌شود، به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی ضمن تسلیت مصیبت وارده به خانواده الشامی از خداوند منان برای آنها صبر و شکیبایی و برای آن مرحوم مغفرت الهی را مسئلت جست.

سید حسن نصرالله همچنین اظهار داشت، الشامی از نخستین کسانی بود که به انقلاب اسلامی ایران قبل از پیروزی ایمان آورد و از اولین کسانی بود که به امام خمینی (ره) پیوست.

وی ادامه داد: من همیشه می‌گویم که مسیر حزب الله از روز اول بر تقوا بنا شده بود، زیرا رهبران بنیان‌گذار جان خود را بر کف دست داشتند، برخی از آنها شهید شدند، برخی از دنیا رفتند و برخی زندگی پربرکت و پر از دستاوردهایی داشتند.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود گفت: اگر در  لبنان نمی‌توانیم مسئله ریاست جمهوری و دولت را حل‌وفصل کنیم، پس باید برای نجات اوضاع اقتصادی به نشستن بر سر میز گفتگوی اقتصادی دعوت شود.

وی سقوط چشمگیر ارزش لیره لبنان در برابر دلار را غیر منطقی خواند و گفت،  دولت نمی‌تواند بگوید که قادر به انجام کاری نیست. تدابیری وجود دارد که باید در این زمینه لحاظ شود.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت، امروز رژیم اسراییل در بحران است و در تاریخ این موجودیت غاصب و موقتی، ضعف، بن بست، بحران، سردرگمی، درگیری داخلی، ناامیدی و بی اعتمادی که اکنون شاهد آن است وجود نداشته است.

وی عنوان داشت: وقتی رهبری دشمن در این سطح حماقت می‌کند، متوجه می‌شویم که پایان کار نزدیک است و دشمن ما را در این وضعیت تهدید می‌کند که این می‌تواند دلیل نابودی آن باشد.

در حال تکمیل

منبع : ایسنا
برچسب ها :

سخنرانی لبنان

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.