انتظار موجی از دعاوی حقوقی از سوی غول های فناوری در اروپا

به گزارش پایگاه خبری خبرآنی به نقل از رویترز، انتظار می‌رود شرکت‌های فناوری آمریکا به زودی اولین پرونده‌ها را در این زمینه تقدیم دادگاه کرده و اروپایی‌ها را به چالش بکشند.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا که در ماه نوامبر اجرایی شد، پلتفرم‌های آنلاین با بیش از ۴۵ میلیون کاربر را به عنوان دروازه بان داده طبقه بندی می‌کند.

دروازه بان ها - شرکت‌هایی که دسترسی به داده‌ها و پلتفرم‌ها را کنترل می‌کنند - مشمول فهرستی از بایدها و نبایدها هستند، از جمله اینکه باید خدمات پیام رسانی خود را با یکدیگر سازگار کنند ولی نباید حمایت از محصولات و خدمات شرکت‌های رقیب را در پلتفرم هایشان ممنوع یا مسدود کنند.

فهرست شرکت‌هایی که قانون مذکور برای آنها اعمال می‌شود قرار است در تاریخ ۶ سپتامبر اعلام شود و احتمالاً شامل گوگل، متا، آمازون، اپل و مایکروسافت خواهد بود.

مارک ون در وود، یکی از قضات ارشد اتحادیه اروپا گفت: کسانی که با این قانون و الزامات آن مخالف هستند، احتمالاً ظرف چند ماه آینده شکایت خود را در دادگاه عمومی لوکزامبورگ مطرح خواهند کرد. گفته می‌شود برخی شرکت‌ها مانند گوگل و اپل به شدت علیه این قانون رایزنی کرده‌اند.

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.