طرح "احمدی روشن" الگویی مؤثر برای اجتماع نخبگانی است

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری خبرآنی، مراسم افتتاحیه هفتمین دوره طرح توسعه هسته‌های مسئله‌محور پژوهشی ـ فناورانه (طرح شهید احمدی روشن) عصر امروز با حضور دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و دیگر مسئولان بنیاد ملی نخبگان، امروز در تالار شیخ مرتضی انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر سیدمحمد صادق موحد؛ معاون مستعدان و آینده‌‏سازان بنیاد ملی نخبگان در این مراسم اظهار کرد: تلفیق موضوعات مسئله‌شناسی و دغدغه‌مندی و یادگیری مهارت‌های حل مسئله در قالب فعالیت‌های تیمی با نظارت اساتید خبره و راهبران صنعتی، یک فرصتی را برای توانمندسازی آیندگان ایجاد می‌کند.

موحد تصریح کرد: این طرح به همراه طرح حمایت از رویدادهای رقابتی مسئله‌محور می‌توانند به عنوان مصادیق واقعی و  به عنوان الگویی پیش‌رو، جدید و قابل استناد مورد عنایت سایر دستگاه‌ها قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: این طرح با ابتکار بنیاد ملی نخبگان از سال 96 با همکاری نهادهای فناورانه کلید خورد. امروز شاهد برگزاری هفتمین دوره آن هستیم. این طرح به همراه رویدادهای حمایتی مسئله‌محور از مصادیق عینی برای ایجاد یک جریان مسئله‌محور در رفع چالش‌های کشور است.

وی با تاکید بر اینکه این دوره با رویکرد جدیدی برگزار می‌شود گفت: توسعه دایره نخبگانی و به‌کارگیری آنها در دستگاه‌ها با هدف حکمرانی نخبگان از رویکردهای این دوره است. در این دوره به دنبال تعریف طرح‌هایی بودیم که نهادهای دیگر از آن بهره‌برداری کنند 

وی افزود: براین اساس در این دوره رویدادهای تقاضامحور مورد پذیرش قرار گرفته است. در این دوره 476 هسته تشکیل شده است و از این تعداد 36 هسته براساس ایده تقاضامحور بوده است.

موحد با اشاره به سابقه برگزاری این رویداد گفت: در دور اول این طرح 6 هسته مسئله‌محور و این آمار در هفتمین دوره به 476 هسته ارتقا یافت. از ابتدای اجرای این طرح 1235 هسته نخبگانی تشکیل شده است.

وی تاکید کرد: طرح توسعه هسته‌های مسئله‌محور پژوهشی و فناورانه الگویی مؤثر برای اجتماع نخبگانی در حل مسائل کشور است.

معاون مستعدان و آینده‌‏سازان بنیاد ملی نخبگان گفت: بالغ بر 1900 پیشنهاده به دبیرخانه واصل شد که مبتنی بر رویکرد دانش‌محوری بوده است و با عنایت به این رویکرد که اولویت‌های استانی و منطقه‌ای مورد توجه قرار بگیرد نزدیک به 500 پیشنهاده تأیید شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها :

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.