فولادی: همه انرژی خود را می‌گذاریم تا قهرمانی اولویت اول ما باشد/ عملکرد کن با توجه به پتانسیل تیم خوب بوده است

ریحانه فولادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری خبرآنی، در خصوص مشخص شدن سرنوشت هجدهمین دوره لیگ تکواندو بانوان(جام کوثر) با برگزاری رقابت‌های فردا اظهار داشت: اکثر ملی‌پوشان در این فصل از تیم ما جدا شدند و شاید 20 درصد ترکیب فصل گذشته در تیم ما بودند. این موضوع نیز به واسطه مسابقات پیش‌رو و انتخابی‌های تیم ملی بود و به نوعی این نفرات را حفظ کردیم. با این شرایط با بچه‌های نوجوان لیگ را شروع کردیم و خدا را شکر تا هفته پایانی نیز بدون باخت بالا آمدیم. بچه‌ها با وجود جوانی، تجربه کم و اولین حضور در لیگ کوثر خیلی تلاش کردند و عملکرد خوبی داشتند.

وی در خصوص اینکه تیم کن شانسی برای قهرمانی در مسابقات این دوره خواهد داشت، گفت: همیشه برای سکو جنگیدیم و تلاش می‌کنیم همه انرژی خود را در مسابقات فردا بگذاریم تا قهرمانی اولویت ما باشد. همه بچه‌ها قطعاً با انگیزه در مسابقات فردا حاضر خواهند شد و خدا را شکر از لحاظ روحی، روانی و فنی در سطح بسیار خوبی هستند.

سرمربی تیم لوازم خانگی کن افزود: در هفته گذشته مسابقات سنگینی داشتیم و این در حالی بود که تقریباً دست ما به واسطه امتحانات بچه‌ها خالی بود. هر کاری کردیم سازمان لیگ همکاری نکرد و اولویت بچه‌های ما هم تحصیل بود و با این شرایط با تیم‌های بیمه تجارت نو و پارت نوین به تساوی رسیدیم. در مسابقات فردا نیز این دو تیم به عنوان تیم‌های اول و دوم با همه مسابقه خواهند داشت و به نوعی تکلیف سکوی قهرمانی در هفته سوم مسابقات مشخص خواهد شد و شاید این اتفاق برای اولین بار است که رقابت قهرمانی تا این حد نزدیک است.

فولادی در خصوص سطح فنی مسابقات این فصل گفت: از لحاظ فنی بچه‌ها پیشرفت کردند و تعدد بازیکن حرفه‌ای خیلی بیشتر شده است. از طرفی اسپانسرهای مختلف را در لیگ داریم که نشانه خوبی است. تعداد شرکت کنندگان نیز خیلی زیاد بود و گروه ما با حضور 9 تیم و گروه مقابل نیز با انصراف چند تیم با 6 تیم برگزار شد. در نهایت نیز 6 تیم به مرحله نهایی صعود کردند و فردا سرنوشت قهرمان مشخص خواهد شد.

سرمربی تیم لوازم خانگی کن در پاسخ به این سوال که در صورت عدم قهرمانی تیم کن نیز این تیم به اهداف خود در مسابقات امسال رسیده است، تاکید کرد: قطعاً هدف تیم ما فقط سکو نبوده است و اگر تنها به دنبال این موضوع بودیم به جای حضور در لیگ‌های مختلف تنها در یک لیگ شرکت و بازیکنان باکیفیت را جذب می‌کردیم. تیم کن از پایه دنبال بازیکن سازی است و اگر تمام تیم‌های لیگ را در لیگ‌های خردسالان، نونهالان، نوجوانان و جوانان رصد کنید، اکثریت بازیکنان سابقه حضور در کن را داشتند.

وی ادامه داد: بازیکنانی مانند غزل سلطانی، مهلا مومن‌زاده و مبینا نعمت‌زاده بازیکنانی هستند که از رده‌های پایه حمایت شدند و خروجی تیم کن فقط این نیست که حتماً قهرمان شود. عملکرد امسال ما با توجه به پتانسیل و نیروی انسانی خیلی خوب بود. اگر فقط بخواهیم نتیجه‌گرا باشیم عمر قهرمانی و حضور ما در لیگ کوتاه خواهد شد. از نظر من بچه‌ها امسال خیلی خوب بودند و پشتوانه خوبی برای تیم ملی هستند.

فولادی با اشاره به ناهماهنگی میان سازمان لیگ و سازمان تیم‌های ملی گفت: اگر یک مقدار سازمان لیگ، سازمان تیم‌های ملی و بخش آموزشی فدراسیون با هم هماهنگ باشند صد البته خروجی لیگ بهتر خواهد شد.  انتخابی تیم ملی، برگزاری لیگ، مسابقات آزاد و دانشجویان همه در یک پروسه 10 روزه برگزار شد و فشار زیادی به بازیکنان وارد کرد. اتفاقی که باعث می‌شد تیم‌هایی که سرمایه‌گذاری کردند در جاهایی دچار مشکل شده و عملکرد بازیکنان نیز پایین بیاید و حتی خطر آسیب دیدگی نیز وجود داشته باشد.

سرمربی تیم کن در پایان عنوان کرد: از راضیه آقاجانپور، نسیم حسینی، شهره خلج، فائزه حاتمی، لیلا خزایی و مریم نامدار همکاران در کادرفنی که با وجود زاویه فدراسیون با تیم ما تا لحظه آخر کنار تیم بودند و خالصانه کار کردند، تشکر می‌کنم. همچنین از زینب اسماعیلی، غزل سلطانی ملی‌پوشان تیم و زهرا وطن دوست و بچه‌های شهرستانی و تمامی بچه‌ها که تیم را ساپورت کردند نیز تشکر می‌کنم. مهرو کمرانی نیز به عنوان مدیرفنی در کنار تیم ما بود و حتی در سالن نیز کنار تیم ما حضور داشت و از ایشان نیز نهایت تشکر را دارم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.