امارات؛ عادی‌سازی با اسراییل با طعم "هولوکاست"!

مقامات اماراتی با ترویج دروغ‌های دشمن صهیونیستی و گنجاندن آن در برنامه‌های آموزشی به دنبال تعمیق عادی‌سازی خود با رژیم صهیونیستی در حساس‌ترین و اثرگذارترین زمینه‌ها هستند.

به گزارش خبرآنی، روزنامه "تایمز اسرائیل" فاش کرد، امارات در اقدامی با هدف "مقابله با گسترش فرهنگ انکار کشتار یهودیان توسط نازی‌ها در طول جنگ جهانی دوم"  آنچه به اصطلاح "هولوکاست" خوانده می‌شود را در برنامه‌های آموزشی خود گنجانده است.

العهد به نقل از این روزنامه نوشت: امارات تنها چند ماه پس از انعقاد توافقنامه عادی‌سازی میان دو طرف، اولین نمایشگاه را برای یادبود "هولوکاست" در دبی افتتاح کرد و از آن زمان هفت تن از نجات یافتگان در حوادث ادعایی به ابوظبی دعوت شده‌اند تا در مورد "رسوایی‌های کشتار انجام شده توسط نازی‌ها" صحبت کنند.

این روزنامه افزود: موسسه نظارت بر صلح و آشتی فرهنگی در آموزش مدارس (IMPACT-se)، که مقر آن در لندن و تل آویو قرار دارد، با وزارت آموزش امارات همکاری می‌کند تا برنامه درسی جدیدی را تهیه کند که در دسترس دانش آموزان باشد.

به نوشته تایمز اسرائیل، سازمان صهیونیستی "یاد وشم" با وزارت فرهنگ و جوانان امارات برای تدوین برنامه درسی "بزرگداشت هولوکاست" همکاری می‌کند.

این روزنامه به نقل از مارکوس شیف، مدیر عامل موسسه گفت، برنامه درسی در امارات بسیار بهتر از امثال آن در سایر کشورهای منطقه بود زیرا هیچ مدرکی برای نفرت ارائه نکرد.

به گفته وی، برنامه های درسی امارات عاری از "یهود ستیزی" است و "جایگاه تاریخی یهودیت در جهان عرب" را به رسمیت می‌شناسد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا
برچسب ها :

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.