تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش در دولت سابق برای ابهام درباره صادرات فرآورده‌های نفتی

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ‌پایگاه خبری خبرآنی، با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، اظهار کرد: نمایندگان  در جلسات علنی با این تفحص موافقت کردند و پس از آن اعضا و همچنین هیئت رئیسه این هیئت تفحص انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه پس از تعیین هیئت رئیسه جلسات هیئت با مسئولان نظارتی و ذی‌ربط جهت اخذ مدارک و مستندات پیرامون محورهای تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش برگزار خواهد شد، گفت: پس از جمع‌آوری مستندات و بررسی‌های میدانی گزارش‌های اولیه تفحص تهیه خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش درباره محورهای تفحص، گفت: ابهام‌های موجود درباره صادرات فرآورده‌های نفتی که این موارد عمدتاً مربوط به دولت گذشته است، بررسی عملکرد شرکت یادشده در طرح موسوم به برندینگ (دراین‌باره بعضی از واگذاری‌ها انجام شده بود که بعضی از شرکت‌های مسئول فاقد هرگونه صلاحیت بودند) بررسی عملکرد شرکت مذکور در طرح دوگانه‌سوز کردن حدود 1.5 میلیون خودروی عمومی از جمله محورهای تفحص از این شرکت است.

ناصری‌نژاد ادامه داد: بررسی عملکرد شرکت مذکور در قراردادهای پژوهشی، بررسی عملکرد این شرکت در قراردادهای بخش حمل‌ونقل به‌ویژه در بخش دریایی همچنین بررسی عملکرد شرکت مذکور درباره نحوه تأمین کاتالیست‌ها از دیگر محورهای تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش است.

به گزارش خبرآنی، مصطفی نخعی، محمدعلی محسنی بندپی، مجید ناصری‌نژاد، فرهاد طهماسبی، ابراهیم متینیان، کیوان مرادیان، محمدطلا مظلومی، علیرضا ورناصری، جلیل مختار، محمدمهدی فروردین، عبدالعلی رحیمی مظفری، علی‌اکبر بسطامی، هادی بیگی‌نژاد، حسین حسین‌زاده و قاسم ساعدی اعضای هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش هستند.

انتهای‌ پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.