نقدینگی به جای بازارهای غیر مولد به سمت بازار سرمایه هدایت شود

به گزارش پایگاه خبری خبرآنی،  عباسعلی حقانی نسب،  با اشاره به برگزاری  نمایشگاه صنعت مالی از سوی وزارت اقتصاد،  در سال جاری بیان داشت: ارائه خدمات بازار سرمایه درانواع مختلف آن که توسط شرکت ها و نهادهای مالی می تواند نگاه سرمایه گذاران حقیقی را نسبت به بازار سرمایه تغییر دهد. این که یک سرمایه گذار در جریان تمامی ابزارهای معاملاتی باشد می تواند نشان دهنده این باشد که بازار سرمایه برخلاف دیگر بازارها امکان برآورده کردن تمامی سلایق سرمایه گذاری خواهد بود.
وی در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه پس از دوران کرونا، فضای مجازی مسیر متفاوتی را در میان عامه مردم ایجاد کرده است اما همچنان فضای فیزیکی، اثربخشی طولانی مدتی را در ذهن مخاطب ایجاد می کند . انتقال پیام و ایده در این قبیل نمایشگاه ها امکان انتخاب از میان ابزارهای متفاوت سرمایه گذاری را برای مردم راحت تر می کند.
حقانی نسب گفت: مهم ترین مزیت این نمایشگاه این است که سرمایه گذاران بدانند که بازار سرمایه نسبت به بازار طلا ، مسکن و ارز همچنان پرسود ترین بازار است و ترس از سرمایه گذاری در این بازار کمرنگ شود .
این کارشناس بازار سرمایه، ادامه داد: دومین مزیت نمایشگاه وزارت اقتصاد این است که این ایونت در واقع یک تمرین برای نهادهای مالی در ارتقا خدمات به مشتریان خواهد بود، نهادهای مالی در ایران به دلایلی در حوزه بازاریابی ضعیف هستند . این یک تمرین است برای همکاران نهادهای مالی تا بتوانند خدمات بهتر و با کیفیت تری را ارئه دهند و رسالت کاری خود را با بهترین کیفیت به سرانجام برسانند.
وی در پایان گفت: در حال حاضر بهترین بازاری که در کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت بازدهی مناسبی دارد بازار سرمایه است و شرایط مطلوب فعلی می تواند برای هر سرمایه گذاری که با این بازار آشنا باشد فرصت مفیدی ارزیابی شود . بهتر است که نقدینگی به جای هدایت به بازارهای غیرمولد و سوداگری به سمت این بازار روانه شود تا به توسعه تولید در کشور و بهینه سازی ساختار اقتصادی کشور و تجهیز بهتر منابع منجر شود.

انتهای پیام/

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.