شمارش معکوس برای انتشار تصاویر تمام‌رنگی تلسکوپ

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری خبرآنی؛ ناسا جزئیاتی را درباره نخستین تصاویر تمام رنگی تلسکوپ فضایی "جیمزوب" فاش کرد. این آژانس مجموعه‌ای از تصاویر و داده‌های طیف‌سنجی را در 12 جولای منتشر خواهد کرد. 

ناسا با فاش کردن فهرست اولیه اهداف کیهانی تلسکوپ فضایی جیمزوب، کمی بیشتر از آنچه که انتظار می‌رفت، عمل کرده است. یکی از آنها "سحابی کارینا" است که حدود 7600 سال نوری از ما فاصله دارد. ناسا می‌گوید که این سحابی یکی از بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین سحابی‌های آسمان است و شامل ستارگانی است که چندین برابر بزرگ‌تر از خورشید هستند.

سحابی دیگری که تلسکوپ از آن عکس گرفته است "حلقه جنوبی" است که تقریباً 2000 سال نوری از زمین فاصله دارد و یک سحابی سیاره‌ای و یک ابر گازی در حال انبساط است که یک ستاره در حال مرگ را احاطه کرده است. مورد بعدی سیاره گازی WASP-96 b است که تقریباً 1150 سال نوری از ما فاصله دارد و حدود نیمی از جرم مشتری را دارد.

خیلی دورتر از اینجا، کهکشان‌های "پنج نفره استفان" قرار دارند که حدود 290 میلیون سال نوری از ما و در صورت فلکی "پگاسوس" قرار دارد. ناسا می‌گوید که این نخستین گروه کهکشانی فشرده‌ای است که در سال 1877 کشف شد که شامل پنج کهکشان است.

ناسا تصاویری از خوشه‌های کهکشانی عظیم SMACS 0723 را منتشر خواهد کرد. تصاویر تمام رنگی و داده‌های طیف‌سنجی که تلسکوپ فضایی جیمز‌وب گرفته است در 12 ژوئیه در ساعت 10:30 صبح منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.