آدرس سفارت آمریکا در مسکو به «میدان جمهوری خلق دونستک» تغییر یافت

مقامات مسکو اعلام کرد که با اعمال تغییر در نام محوطه‌ای که سفارت آمریکا در آن واقع شده، این سفارت اکنون در «میدان اول جمهوری خلق دونتسک» قرار دارد.

به گزارش خبرآنی، به نقل از تاس، شورای شهر مسکو در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک منطقه بی‌نام در مقابل در اصلی سفارت آمریکا را نام‌گذاری کرده است و افزود: سفارت آمریکا در مسکو یک آدرس رسمی جدید دارد.

در این بیانیه آمده است که سفارت آمریکا اکنون در «میدان اول جمهوری خلق دونتسک» قرار گرفته است، نامی که به منطقه‌ای جدایی‌طلب در شرق اوکراین اشاره دارد که مسکو با به رسمیت شناختن استقلال آن، نیروهایش را در آغاز حمله به اوکراین به آنجا اعزام کرد.

آدرس پیشین این سفارتخانه «خیابان هشتم بولشوی دویاتینسکی» بود.

در بیانیه شورای شهر مسکو آمده است، این تغییر پس از آن اتفاق افتاد که اعضای این شورا پیشنهاد کردند تا از «مدافعان دونباس» در نقشه مسکو تجلیل شود، منطقه‌ای در شرق اوکراین که اکثر ساکنان آن به زبان روسی صحبت می‌کنند و روسیه مدعی تلاش برای آزادسازی آن در خلال «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» است.

در فوریه ۲۰۱۸، یکی از خیابان‌های اطراف سفارت روسیه در واشنگتن به نام «بوریس نمستوف» نام‌گذاری شد، یک عضو اپوزیسیون روسیه که در سال ۲۰۱۵ در مقابل ساختمان کاخ کرملین به ضرب گلوله کشته شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.