الرای: حزب‌الله تهدید کرده کشتی اسرائیلی وارد شده به آب‌های مورد مناقشه را هدف می‌گیرد

منابع غربی گفتند که حزب‌الله لبنان، رژیم صهیونیستی را تهدید به هدف قرار دادن کشتی وارد شده به منطقه مورد مناقشه میان لبنان و تل‌آویو کرده است.

به گزارش خبرآنی، منابع غربی به روزنامه "الرای" کویت گفتند که عباس ابراهیم، مدیرکل امنیت عمومی لبنان پیام هشدار آمیزی را از طرف حزب‌الله این کشور به آموس هوکشتاین، میانجیگر آمریکا در مذاکرات ترسیم مرزهای میان لبنان و رژیم صهیونیستی منتقل کرده است.

طبق گفته این منابع، حزب‌الله لبنان در این پیام تهدید کرده است که اگر کشتی اسرائیلی وارد شده به آب‌های مورد مناقشه میان لبنان و رژیم صهیونیستی اقدام به استخراج گاز از این منطقه کند، این حزب مستقیما کشتی را هدف قرار خواهد داد.

این منابع همچنین گزارش دادند؛ افزایش سطح آماده‌باش نیروهای رژیم صهیونیستی در پی دریافت این پیام صورت گرفته است و هوکشتاین پیام حزب‌الله را به آنها منتقل کرده است.

اخیرا یک کشتی استخراج گاز وابسته به رژیم صهیونیستی وارد منطقه دریایی مورد مناقشه میان این رژیم و لبنان در میدان گازی "کاریش" شد. این اقدام ااعتراض شدید مقامات لبنان را به همراه داشت.

رژیم صهیونیستی معتقد است که میدان کاریش در داخل منطقه اقتصادی این رژیم است درحالی که لبنان معتقد است این میدان در آب‌های مورد مناقشه واقع است و نباید قبل از پایان مذاکرات غیرمستقیم دو طرف برای ترسیم مرزهای دریایی استخراج گاز از آن را شروع کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.