محل تبلیغات شما

جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در منطقه 19

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پرسه سگ‌های ولگرد در پایتخت به خصوص در مناطق جنوبی به‌ویژه مناطق 19 و 20 مشکلات بسیاری را برای خانواده‌ها ایجاد کرده است و در این زمینه شهرداری تهران اقداماتی را از سال‌های گذشته آغاز کرده است که البته این مسئله در دوره گذشته مدیریت شهری به دلایل مختلفی با کندی انجام شد.

پرسه سگ‌های ولگرد در مناطق جنوبی پایتخت منجر به نگرانی خانواده‌ها شده است تا جایی که این مسئله در ملاقات‌های مسئولان شهری با شهروندان در مناطق نیز عنوان شده است و بر همین اساس مدیریت شهری در این حوزه برنامه‌ریزی اساسی را برای رفع این مسئله کرده است.

مهدی هدایت شهردار منطقه 19 با اشاره به گشت‌زنی و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در این منطقه گفت: این کار از اقدماتی است که در سطح منطقه و محلات آغاز شده است و این کار در راستای نگهداشت شهر تعریف شده است.

وی با اشاره به آمار جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در منطقه 19 تصریح کرد: طی گشت‌زنی‌های انجام شده 71 قلاده سگ ولگرد در پاسخ به پیام‌های 137 شهروندان منطقه زنده‌گیری شده است.

شهردار منطقه 19 تهران همچنین درباره تعطیلی مراکز غیرمجاز تفکیک پسماند گفت: 24 مورد از مشاغل تعطیل شده مربوط به مراکز غیرمجاز تفکیک پسماند در محدوده خلازیر هستند که به دلیل خطرات و آسیب‌های جدی زیست محیطی شناسایی و در پی صدور بند 20 تعطیل و جمع‌آوری شدند.

وی افزود: 6 واحد تولیدی پوشاک در خیابان نیایش به دلیل مزاحمت برای شهروندان و آلودگی‌های صوتی پس از دریافت سه مرحله اخطار و عدم تغییر شغل، تعطیل شدند.

هدایت در ادامه از صدور اخطار به واحدهای تولیدی کفش در خیابان ناحیه 3 اشاره کرد و گفت: در همین راستا 20 مورد از کفش‌فروشی‌های این محدوده به دلیل مزاحمت و عدم رعایت تمهیدات آتش‌نشانی اخطار دریافت کردند.

شهردار منطقه 19 در ادامه به تشریح گوشه‌ای از اقدامات اجرایی در راستای نگهداشت شهر و حفظ محیط زیست از آلودگی حیوانات مضر شهری پرداخت و بیان کرد: طی اقدامات صورت گرفته در راستای کنترل جمعیت موش‌ها، 672 مورد منافذ فعال و غیر فعال شناسایی و طعمه‌گذاری شد. در همین راستا 60 دریچه یکطرفه نصب، 75 مورد انسداد و اطلاع‌رسانی لازم نیز به شهروندان در قالب توزیع بیش از 200 بروشور آموزشی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها :

ولگرد منطقه

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.