محل تبلیغات شما

پرونده‌های جدید فساد علیه آنگ سان سوچی

روزنامه رسمی میانمار نوشت پرونده‌های جدید فساد علیه آنگ سان سوچی رهبر معزول میانمار و دیگر مقامات پیشین دولت وی تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این پرونده‌ها آخرین سری از پرونده‌های مطرح شده علیه دولت سوچی است که در فوریه توسط ارتش سرنگون شد.

روزنامه دولتی Global New Light به نقل از کمیسیون مبارزه با فساد  نوشت: پرونده‌ای مربوط به سوء استفاده از زمین برای بنیاد خیریه داو خین کی ، که سوچی ریاست آن را بر عهده داشت به اتهامات قبلی مبنی بر پذیرش پول و طلا افزوده شده است.

آنگ سان سو چی که عملا دولت غیرنظامی میانمار را تا پیش از کودتا اداره می‌کرد، به ویژه به دریافت ۶۰۰ هزار دلار و چند کیلو طلا رشوه و سوءاستفاده از موقعیت خود متهم شده است.
آنگ سان سوچی پیش‌تر برای شش اتهام دیگر از در اختیار داشتن غیرقانونی تاکی واکی تا نقض قانون مربوط به اسرار حکومتی تحت پیگرد قرار گرفته بود.

در این گزارش آمده است که سوچی با استفاده از جایگاه خود به جرم ارتکاب فساد مجرم شناخته شد. بنابراین وی تحت ماده ۵۵ قانون مبارزه با فساد اداری متهم شد. این قانون برای کسانی که مقصر شناخته شوند تا ۱۵ سال زندان در نظر گرفته است.

طرفداران سوچی می گویند این پرونده‌ها انگیزه‌های سیاسی دارد. ارتش با ادعای تقلب حزب سوچی در انتخابات نوامبر کودتا کرد، اتهامی که توسط کمیسیون انتخابات قبلی و ناظران بین المللی رد شد. این کشور با اعتراضات روزانه و اعتصاباتی که اقتصاد را فلج کرده روبرو است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا
برچسب ها :

پرونده

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.