محل تبلیغات شما

قیمت جهانی نفت امروز 1400/02/22|برنت 68 دلار و 86 سنت شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال کاهش حجم ذخایر نفت خام آمریکا که موید گزارش دیروز اوپک در مورد چشم انداز قوی تقاضا در ماه های آینده است، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود. در عین حال بازار منتظر خبرهای جدید از آخرین وضعیت خط لوله انتقال سوخت شرکت کولونیال در آمریکا است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 31 سنت معادل 0.45 درصد رشد به 68 دلار و 86 سنت رسید. دیروز نیز نفت برنت 23 سنت گران شده بود. نفت خام آمریکا نیز پس از رشد 36 سنتی در جلسه قبل، امروز هم با 29 سنت معادل 0.44 درصد رشد به 65 دلار و 57 سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر موسسه اوآندا در یادداشتی نوشت: «موضوع حمله سایبری به خط لوله شرکت کولونیال همچنان ادامه دارد و سبب کمبود قابل توجه سوخت در شرق آمریکا شده است.»

جایگاه های عرضه بنزین از فلوریدا گرفته تا ویرجینیا به تدریج شاهد اتمام ذخیره سوخت خود هستند و رانندگان برای پر کردن باک خودروهای خود به جایگاه ها هجوم برده اند. همین مسئله به افزایش قیمت سوخت دامن زده است.

بر اساس اعلام اتحادیه خودروی آمریکا، قیمت هر گالون بنزین در این کشور به طور متوسط به 2.99 دلار رسیده که بالاترین رقم از نوامبر 2014 است.

تحلیلگران موسسه آی ان جی در یادداشتی نوشتند: «هرچند طولانی شدن تعطیلی خط لوله انتقال سوخت موجب تقویت قیمت فرآورده های نفتی می شود، اما اگر پالایشگاه های مستقر در ساحل خلیج آمریکا به دلیل پر شدن مخازن ذخیره سوخت خود ناگزیر به کاهش فعالیت های خود شوند این مسئله بر قیمت نفت تاثیر منفی خواهد گذاشت.»

شرکت خط لوله کولونیال گفته امیدوار است بخش عمده ای از شبکه خط لوله این شرکت تا پایان هفته فعالیت خود را از سر بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها :

جهانی امروز

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.