محل تبلیغات شما

بررسی قانون اصلاح انتخابات شوراها کلید خورد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از استان تهران، در نشست فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم که در روز سه‌شنبه 21 مردادماه برگزار شد، اصلاح قانون انتخابات شوراها، شرح وظایف کمیته های تخصصی و اعطای احکام دبیران کمیته های تخصصی در دستور کار قرار گرفت.

محسن پیرهادی رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم ضمن تشریح وظایف کمیته های پانزده‌گانه، سیاست ها و اهداف کلی فراکسیون در حوزه های مدیریت شهری و انتخابات شوراها را تبیین کرده و با اشاره به تخصص روسای کمیته های فراکسیون که از مدیران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر در سطح کشور بوده اند، بر نظارت و رفع مشکلات قانونی شهرها و روستاها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قوانین خوبی در حوزه مدیریت شهری و روستایی وجود دارد، از روسای کمیته‌های تخصصی خواستار پیگیری رفع موانع و مشکلات شهرها و روستاها شد.

بر اساس این گزارش آقای ابوترابی دبیر کمیته شوراها گزارشی از فعالیت‌های این کمیته ارائه داده و در جهت اصلاح قانون انتخابات شوراها مواردی را متذکر شد.

بر اساس این گزارش اسامی روسای کمیته‌های تخصصی فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

1. کمیته شوراها: ابوالفضل ابوترابی- نماینده مردم نجف‌آباد،  تیران و کرون 

2.کمیته مالی و اقتصادشهری: مجتبی توانگر- نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

3. کمیته حمل و نقل و ترافیک‌: ‌اقبال شاکری- نماینده تهران‌، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

4. کمیته روستایی: ‌احسان ارکانی‌- نماینده نیشابور، فیروزه و زبرخان

5.کمیته درآمد پایدار: ‌صدیف بدری‌- نماینده اردبیل، نمین و نیر 

6.کمیته دیپلماسی شهری: ابوالفضل عمویی‌- نماینده تهران‌

7. کمیته سرمایه‌گذاری و مشارکت: شهباز حسن‌پور‌- نماینده سیرجان و بردسیر 

8. کمیته شهرسازی و معماری: ‌احمد دنیامالی‌- نماینده بندرانزلی 

9. کمیته خدمات شهری و محیط زیست‌: ‌محمد رشیدی‌- نماینده کرمانشاه 

10. کمیته فرهنگی، اجتماعی و گردشگری‌: ‌احمد راستینه- نماینده شهرکرد ، بن و سامان  

11. کمیته هوشمندسازی مدیریت شهری‌: ‌مجتبی رضاخواه- نماینده تهران‌، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

12. کمیته فنی و عمرانی: ‌علیرضا پاک‌فطرت- نماینده شیراز 

13. کمیته سکونتگاه‌های غیررسمی و حریم شهرها: ‌کمال حسین‌پور‌- نماینده پیرانشهر و سردشت

14. کمیته بافت فرسوده و تاریخی‌: معین‌الدین سعیدی- نماینده چابهار‌، نیکشهر‌، کنارک و سمرقند

15. کمیته برنامه‌ریزی‌، آموزش و توسعه سرمایه اجتماعی: ‌علی‌اصغر خانی‌- نماینده شاهرود و میامی

انتهای پیام/ ز

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.