متن کامل بخشنامه سازمان زندان‌ها درباره ممنوعیت ایجاد تبعیض بین زندانیان

 رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با صدور بخشنامه‌ای خطاب به مدیران زندان‌های سراسر کشور ضمن تاکید بر سیره مدیریتی حضرت علی (ع) گفت: برخی تشخص‌ها و نسبت‌ها نباید موجب تبعیض و برخورداری از امکانات و امتیاز خاص و مالک الرقاب شدن عده‌ای و یا حتی احساس تبعیض در زندان‌ها شود چرا که این غفلت برخلاف مدیریت در تراز انقلاب اسلامی است.


 متن بخشنامه صادره از سوی محمد مهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها به این شرح است:


مدیران کل محترم زندان‌ها واقدامات تامینی و تربیتی کشور


با سلام واحترام


سیری در معارف ناب و کلام نورانی امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام پیشوای عدالت و دادگری و ملجأ محرومان و نیازمنـدان، آن جـا که در آخـرین لحظات عمر مبارکشان خطاب به امـام حسن علیه السلام وصیت می‌نمایند: «…از آن چیزی که می‌خوری به قاتلم بده و از آنچه که می نوشی به او نیز بنـوشان … اگر خواستید قاتلم را قصـاص کنید فقـط یک ضـربه به او بزنید». مبین آن است که در برابر شریرترین و تبهکارترین انسان‌ها نباید از جاده انصاف و مروت خارج شد و مدارا با مجرمان یک اصل بنیادین است.


بر این اساس و ملهم از سیره آن امام همام، مسئولیت ما درسازمان زندان‌ها در مواجهه با انبوهی از زندانیان و خطاکاران، بسیارسنگین است و نباید به دلایل گوناگون از جمله جـرم، هیچ گونه تبعیض یا برخورد ناروایی با زندانی و خانواده وی انجام شود و می‌بـایست مسائل و مشکلات آنان بـا نهایت سعه صــدر و دقـت مورد رسیدگی قرار گیرد.


از سوی دیگر برخی تشخص‌ها و نسبت‌ها نیز نباید موجب تبعیض و برخورداری از امکانات و امتیاز خاص و مالک الرقاب شدن عده‌ای و یا حتی احساس تبعیض در زندان‌ها شود چرا که این غفلت برخلاف مدیریت در تراز انقلاب اسلامی است و موجب قطع همکاری خواهد بود. موفقیت همکاران خدوم را از خداوند متعال خواستارم.

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.