محل تبلیغات شما

کاهش محدودیت‌های کرونایی در قطر با کاهش تعداد مبتلایان

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مقامات قطر اعلام کردند که از اول ماه ژوئیه محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا را کاهش خواهند داد و رستوران‌ها، سواحل و پارک‌ها را به طور محدود بازگشایی خواهند کرد چرا که موارد ابتلا از اوج خود عبور کرده و روند نزولی پیدا کرده است.

این کشور با جمعیت حدود 2.8 میلیون نفر بعد از عربستان سعودی، بیشترین تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید-19 را در میان شش کشور عربی حوزه خلیج فارس گزارش کرده است.

این کشور روز یکشنبه 750 مورد جدید ابتلا به کرونا را اعلام کرد که تعداد مبتلایان را به 94413 مورد و تعداد مرگ و میر ناشی از این ویروس را به 110 رساند.

کمیته عالی مدیریت بحران قطر در بیانیه‌ای یکشنبه شب، اعلام کرد که از 1 ژوئیه، رستوران ها، سواحل، و پارک‌های عمومی، با ظرفیت محدود بازگشایی می‌شوند.

این کمیته همچنین افزوده است که تجمعات عمومی و خصوصی حداکثر پنج نفر مجاز خواهند بود، در حالی که کارمندان بخش دولتی و خصوصی می‌توانند با ظرفیت 50 درصد به کار خود ادامه دهند.

در مرحله سوم کاهش محدودیت‌ها که از اول اوت برگزار می‌شود، پروازهایی که از کشورهای کم خطر انجام می‌شود از سر گرفته می‌شود و مجدداً مراکز خرید و بازارها باز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.