محل تبلیغات شما

گوشزد ارزی همتی به مردم: ریسک سرمایه گذاری در ارز را در نظر بگیرید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در تازه ترین یادداشت اینستاگرامی نکاتی را درخصوص روند بازار ارز  و موضوع تأمین ارز برای واردات کشور اعلام کرد.

 ✓ علیرغم مشکلات ناشی از شیوع کرونا و اقدامات پیشگیرانه کشورهای همسایه وبسته شدن بیشترپایانه های مرزی ونیز تعطیلی بسیاری از صرافی ها و مراکز جابجایی ارز ، در طول  50 روز گذشته بیش از 2/5 میلیارد دلار ازطریق بانک مرکزی و صادرکنندگان غیر نفتی تأمین شده است، که حدود 50 درصد آن ، عرضه از طریق سامانه نیما بوده است.
 ✓ با احیای مجدد و تدریجی روند صادرات غیر نفتی و نفتی ، پیش بینی بانک مرکزی،از برگشت وضعیت طبیعی صادرات   غیرنفتی و عرضه ارز به روال گذشته حکایت میکند . درکنار همه این موارد ، موضوع دسترسی به منابع بانک مرکزی در خارج از کشور نیز روند مثبتی پیداکرده است.
 ✓ جو روانی وتبلیغاتی ایجاد شده درمورد میزان تورم انتظاری و شرایط آتی ارزی کشور، دور از پیش بینی برمبنای واقعیت‌ها  و اطلاعات در دسترس بوده و عمدتاً توسط ذینفعان مطرح میشود.
 ✓ مردم عزیز این حق را دارند منابع و دارایی خود را دربخش‌های مختلف نظیر بورس، بانک، املاک و ارز وطلا، سرمایه گذاری کنند ولی این وظیفه را دارم که ریسک سرمایه گذاری در ارز را مجدداً گوشزد نمایم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.