محل تبلیغات شما

چشم انداز صادرات دانش بنیان ها در سال جدید

مسعود حافظی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مرکز تعاملات بین‌الملل معاونت علمی و فناوری در صدد است که حامی شرکت‌های توانمند باشد تا بتوانند صادرات به کشورهای دیگر داشته باشند، بیان کرد: همواره صادرت شرکت‌های دانش بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو شرایط شرکت‌های دانش بنیان را برای صادرات تسهیل می‌کنیم تا بتوانند محصولات خود را به سایر کشورها صادر کنند.

وی با تاکید بر اینکه حد امکان موانع موجود صادراتی را از سر راه شرکت‌های دانش بنیان بر می‌داریم، بیان کرد: سرویس‌های ارائه شده از سوی مرکز تعاملات بین‌الملل معاونت علمی، معمولاً از جنس تقویت توان صادراتی شرکت‌های دانش بنیان است.

معاون دفتر کسب و کار بین‌الملل مرکز تعاملات بین‌الملل علم و فناوری ادامه داد: در حال حاضر نزدیک به ۴ هزار خدمت توانمند سازی و توسعه بازار به ۲۵۰۰ شرکت ارائه شده تا بتوانند صادرات داشته باشند.

حافظی با اشاره به آمار صادرات محصولات دانش بنیان طی ۴ سال اخیر گفت: ۴۱۵ شرکت دانش‌بنیان طی این سال‌ها توانسته‌اند صادرات خوبی داشته باشند و دارای رکورد صادرات رسمی هستند که تعدادی از آنان از رشد صادراتی مطلوبی برخوردار بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه امید به خیز صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۹ دور از دسترس نیست، گفت: مناطق هدف صادراتی برای شرکت‌های دانش بنیان عمدتاً منطقه آسیای میانه و کشورهای همسایه هستند.

معاون دفتر کسب و کار بین‌الملل مرکز تعاملات بین‌الملل علم و فناوری خاطر نشان کرد: میزان صادرات سال گذشته برابر با ۴۰۰ میلیون دلار توسط ۲۵۰ شرکت دانش بنیان بوده که امید داریم بیش از صادرات سال ۹۸ در سال ۹۹ شرکت‌های دانش بنیان صادرات داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه پیش بینی می‌کنیم بتوانیم در سال ۹۹ خیز صادرتی داشته باشیم، گفت: این خیز صادرتی به دلیل این است که شرکت‌های دانش بنیان طی سال‌های قبل، چم و خم صادرات در شرایط سخت حال تحریم را یاد گرفته‌اند و با کمی تلاش می‌توانند در سال جدید رقم صادراتی خوبی داشته باشند.

منبع : مهر
برچسب ها :

انداز صادرات بنیان

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.